O genealogii i historii słów kilka...
  Spisy, listy, wykazy...
 
Spis parafian-katolików Parafii Swir, Dekanat Świr,
gubernia Wilno, powiat Święciany, gmina Swir
Dzisiaj – kosciół (parafia) Swir, rejon (okręg) Miadzioł, obwód Mińsk, Białoruś.

1909 г - spis katolików, którzy  przystępowali do spowiedzi do 1.01.1909.

Spis parafian – katolików parafii Świr - 1909 r.

 Wieś Zawidzinienty
1. Radziusz M + Rozalia 40 lat = Eliasz , Elzbieta , Maria 12 lat.
2. Radziusz M + Michalina 27
3. Szyłan Krystyna 45  = Wiktor , Melania 15.
4. Radziusz T + Rozalia 48 =  Franciszek , Michał , Jan , Stanisława , Helena , Jadwiga 12 .’ Weronika
5. Florian M + Michalina 40 = Emilia , Helena , Stanisława 3.
6. Paszuń (Paszuk) T + Justyna 43= Jan , Anna , Paulina , Emilia 10.
7. Sołowy (Słowiej) M + Anna 30 =Józef , Michał .
8. Miłosz M + Elżbieta 40 = Bronisław , Wincenty , Marianna , Gabriela 8   .

1. Wieś Bolkowszczyzna
277. Poznysz Weronika 18; siostra Izabella, Krystyna , brat Julian .
278. Kolczyński M + Aniela 40= Weronika ,Stefania 6.
279. Bajko (Bayko) Krystyna 42 = Konstanty , Józef , Marianna , Antonina 7 .
280. Bajko (Bayko) J.  = Klemens , Julian , Adela 21, Weronika .
281. Bajko (Bayko) Tekla  = Hipolit , Izydor , Franciszka 11.
282. Żebrowski K + Zofia = (Żebrowski J + Tekla 37= Władysław , Stanisław , Marianna , Jadwiga 6); (Żebrowski  A + Benigna 27= Józef).
283. Machnowicz Agnieszka 37  = Mikołaj , Marianna .
 284. Charewicz K + Konstancja 30= Melania .
 285. Moracz M + Karolina  = Stanisław + Zuzanna 36; Rump Adam 12; Moracz  Krystyna 37.  
286.  Maszkowski K + Marianna 30 = Stanisław , Józef , Władysław .
287. Kumiszczo  M + Emilia 30 = Józef , Weronika , Bolesław , Stefania 3.
288. Kumiszczo  I + Agata 60.
289. Kurkul A + Konstancja 35= Helena , Wiktoria 3 .
290. Rogowski A + Emilia 40 = Feliks , Józef , Franciszek , Alfons , Adela 18 .
291. Bekisz A + Anna 36 = Michał , Józef .
 292. Rogowski J + Helena 47 = Hilarion , Mieczysław , Anna , Gabriela 7.
293. Gonczar K + Anna 40 = Feliks , Stanisława , Gabriela 14. Maria Cecelia  40.
294. Torez (Terez) J. + Anna 60.
295. Gonczar Anastazja 35  = Józefa , Emilia , Marianna 2 .
296.Gonczar K + Anna 80 = Antoni  + Adela = Franciszek , Jadwiga 5.
297. Gonczar Anna = Gonczar M + Wiktoria 26 = Józef , Bronisław , Marianna 6; Dublińska Petronela 40.
298. Grejc W + Zofia 44 = Zygmunt , Bronisław , Antoni ; Grejc Anna = Franciszek , Marianna 13, Adela.
299. Gonczar A + Michalina 50 = Adolf , Józef , Józefa 15, Helena .
300. Rogowski M + Petronela 67.
301 Kurkul  Anna  = Józef  (783), Elzbieta 25, Helena  (854).

2. Majątek Bolkowo  
302. Wilbik O + Aleksandra 39 = Maria , Stanisława ;
 - Łuszczyk F  + Rozalia 40 = Sylwester , Aleksander ;
- Juchniewicz I + Grasilda (Gryzelda) 38 = Henryk , Genowefa , Anna 2;
- Purłan M + Marianna 69 = Karol , Izabela 16;
- Czerniawski B + Józefa 20;
- Roman M + Helena 58 = Michał , Marianna 19, Paulina , Zygmunt , Józef ;
- Paszkiewicz L + Aniela 40 = Aleksander , Malwina 10;
- Tomaszewicz J + Józefa 58 = Wincenty + Stanisława 25) ;
- Sapiega (Sapieha ) L + Petronela 48 = Paulina ;
- Bondar J + Helena 25 = Józef ;
- Szensztiełło A + Ewa 47;
- Prokop A + Michalina 58 = Bronisław , Ludwik ;
- Purłan M + Grasilda (Gryzelda) = Aleksandra , Michalina 7, Stanisława , Malwina  ;
- Wojciechowski A + Izabella 40 = Helena  ;  
- Borysiewicz (Borysewicz ) W + Aniela 30 = Jefim  (811), Marianna 2. (885)

3. Zaścianek Podkosciółek
303.Subko S + Maria 50 = Jan .

4. Zaścianek Dubiszcze
304. Kisiel K + Aniela 50.;
Ławrynowicz F + Helena 27 = Franciszek , Helena 6;  Klikowski Dominik 15.
305. Przyborowski M + Elżbieta 35.

5. Zaścianek Gołubino
306. Korczanowski (Korczałowski) M + Helena 25 = Wanda , Józefina 1.
307. Konczanin K  + Marianna 50  = Kazimierz , Bronisława 9
308. Konczanin M + Paulina 60 = Emilia , Helena , Elżbieta 20, Maria ; Wojciechowicz Franciszek .
309. Konczanin F + Eufrozyna 35 = Antoni , Franciszek , Helena , Władysława 12.
310. Pomiecko A; Pomiecko J, Pomiecko Maria 46; Subocz Jerzy 12

6. Wieś Gorszewicze  
311. Matusiewicz F (835) + Józefa 40 (904) = Franciszek , Stanisław , Władysława , Adela , Anna 3.
312. Matusiewicz J + Józefa 40 = Jan , Marianna , Felicja , Salomea 6, Zofia .
313. Chatkiewicz T + Michalina  = Chatkiewicz A + Marianna 40 = Jan , Józef , Albin , Edward , Helena , Adela 8.
314. Paszkiewicz Bolesław , Paszkiewicz Antoni , Paszkiewicz Józef , Paszkiewicz Marianna 15, Paszkiewicz Emilia 50 .
315. Waszkiewicz  S + Ewa 60 = Franciszek , Wincenty , Salomea 1. Lachowicz Maria  40.
316. Matusiewicz J + Rozalia 40 = Ludwik , Jan , Malwina , Stanisława 7.
317. Matusiewicz K + Marianna 30 = Franciszek , Marianna 2.
318. Matusiewicz Franciszka; Matusiewicz S + Maria 32 = Zygmunt , Bronisława, Józefa 11; Zielenkiewicz Anna 40.
319. Rozdziewicz J + Emilia 48 = Antoni , Paweł , Jan , Emilia 8.
320. Waszkiewicz  A. + Agata 38 = Władysław  (860), Helena , Jadwiga 7. (936)

7. Zaścianek Bondiszcze
321. (Moroz) Mróz F + Leonia 47 = Ambroży , Romuald , Franciszka , Stefania , Joanna 12.

8. Zaścianek Giniszyszki (Ginkiszki)
322. Konczanin F (864)+ Aniela 40  = Michał , Eliasz , Edmund , Marianna 13.
323. Konczanin  A  = Adam , Edward . Konczanin Michalina 60 – siostra
324. Konczanin Aniela  = Piotr  + Julia 30.
325. Konczanin A  = Julian ; Jadwiga , Konczanin Aniela 28  = Józef , Helena , Olimpia 4; Cejko Wiktor 18.
326. Konczanin J; Konczanin Wiktoria 30 = Jadwiga .
327. Nosowski Michał; Nosowska Katarzyna  (siostra); Nosowska Emilia 24 (siostra); Wojtkiewicz Izabella 53.
328. Sakowicz: Franciszek ;  Eliasz  (878) + Marianna 40;  Sakowicz Krystyna 46;  Sakowicz Scholastyka 20. (958)

9. Majątek Podlipie
329. Szwanski Antoni; Szwanska Stefania 56; Szwanska Maria 58, Konopczyński Jerzy 7;
- Gieczewski Józef 30;
- Tworogol Antoni 20;
- Wołoćko Michał 28;
- Wojciechowicz Klemens 26;
- Pilwiński Józef 22;
- Pilwiński Józef 19;
- Martuń Franciszek 23;
- Wojciechowicz Teofila 18;
- Wojciechowicz Waleriana (Waleria) 20;
- Pilwińska Zuzanna 15;
- Matusowicz Antonina 40.  (964)

10. Wieś Leonowicze
Sulżycki F  + Józefa 40 = Wincenty , Józef,  Julian , Emilia 11
Sulżycki M +  Paulina 40 = Bolesław , Antoni , Michalina 6
Ciereszko (Czereszko ) J + Ewa 60 = Kajetan , Helena , Krystyna 16; Wojtkiewicz Mikołaj .
Morawska Anna  60
Szesza (Szeszo) M + Marianna 50 = Józef , Franciszek , Bronisław , Benedykta .
Kowiako M  = Mikołaj, Józefa 25; Kowiako Józef 65; Kowiako K + Stefania 30 = Sabina, Bronisława, Anna1.
Smoleński K + Konstancja 64 = Marianna
Alencka (Olencka) Klara .
Alencki (Olencki) J = Bolesław , Feliksa , Aniela 18.
Szesza (Szeszo) M.   = Szesza J + Aniela 25 = Teofila 2, Wincenty )
Alencki (Olencki) M + Grasylda (Gryzelda/) 40 = Maria 14
Kowiako Józefa   = Michał , Wiktor , Emilia , Helena , Julia , Antonina 5
Kowiako A + Maria 25 = Emilia , Melania 1.
Kowiako  M   = Kowiako W  + Józefa 40 = Józef , Helena , Zuzanna, Stanisława 5
Kowiako J + Rozalia 48 = Michał , Jan , Augustyn , Franciszek ; Kowiako Aniela 40
Kowiako F + Michalina 55 = Wincenty , Walerian , Albin 6; Kowiako Elżbieta  50
Ciereszko W + Józefa 35 = Jan , Karol , Michał , Teofila , Albina 9, Józef .
Ciereszko Marianna , synowa Teofila 40 = Zygmunt .
Aniśko J + Marianna 44 = Szymon , Helena , Mawina 5.
Łojko W + Anna 35 = Bolesław , Franciszek , Melania 8.

11. Wieś Michnicze
Dębicka Maria  = Edward , Teofila , Marianna 19; Legień Walentyna 25.
Sulżycki M + Marianna 40= Bolesław , Jadwiga , Maria , Józefa , Bronisława 5; Sulżycki J + Helena 25 = Franciszek .
Januć M + Rozalia 40 = Maria , Stanisława , Emilia , Paulina 5, Helena .
Ciereszko M + Aniela 50 ; Ilukowicz Bronisława 3
Łojko Anna   = Marianna , Stanisława 16
Łojko Witold, Łojko Teofila , Łojko Emilia 18, Łojko Anna , Wydro Józef 18, Kowiako Julia 12.
Sucharzewski W + Aniela 30 = Jadwiga .
Łuksza J + Marianna 50 = Jan , Wiktor , Hipolit , Julia , Konstancja , Anna 7, Helena
Łuksza A + Elżbieta 55 = Józef ; Łuksza Paulina 45; Łuksza Helena  = Władysław , Julia , Jadwiga 10.
Kniaziewicz  W + Jadwiga 35 = Józef , Emilia , Stanisława 11.
Augustowicz M = Augustowicz M + Teofila 24 = Stanisława; Augustowicz Emilia ; Augustowicz Józef .
Augustowicz Jan ; Szyłań (Szyłak) J + Emilia 27.
Korniak Antonina   = Antoni , Michał , Adolf , Marianna 4.
Korniak W + Antonina 27 = Józef ; Komiak Rozalia  50; Salonik Antoni 13 .
Puchowicz M + Wincentyna 40 = Józef -Hilary , Antoni , Bolesław , Helena 1 Salomea 13; Puchowicz J + Maria 30 = Franciszek , Bronisław ; Puchowicz Justyna .
Łuksza F   = Jan  + Anna 25; Łuksza Antonina , Łuksza Emilia 16; Michnowicz Mikołaj 11.
Łuksza J + Michalina 27 = Mikołaj , Olimpia , Helena 2.
Sulżycki M + Stefania 24 = Jan ; Sulżycki Michał 43; Sulżycka Michalina .
Wojniłko W + Aniela 40 = Edward , Jan , Julia , Bronisława 6; Wojniłko F  = Wiktoria , Helena , Jadwiga 17 (1080), Stanisław . (937)

12. Nadbrzeże (Nadbrzezie?)
Szewieliński Józef 44 .
Mituniewicz M + Anna 40 = Władysław , Helena , Marianna 12
Masiażyn J. + Aniela 26 = Józef
Lewicki Benedykt , Lewicki Feliks , Lewicki Józef , Lewicka Elżbieta 12.
Szapel J + Maria 33 = Czesław , Emilia 12; Szorawska Weronika 26
Rak W + Helena 25 = Marianna ; Rak Petronela ; Maścianica Albina 24

13. Wieś Chwiedziewicze
Sucharzewski W (1000) + Rozalia 30(1092)  = Józef , Helena , Emilia 3
Sucharzewski F  + Antonina 50 = Franciszek , Józef , Stefania , Gabriela 16
Sucharzewska Stefania  = Józef , Helena ; siostra Julia 25.
Sucharzewski Wincenty  = Krystyna , Mikołaj 2; Sucharzewska Marianna, Sucharzewska Emilia 18.
Szesza (Szeszo) M + Maria 60
Bielewicz M + Anna 40 = Helena ; Bielewicz Stefania  = Józef , Michał , Helena 5
Wojniłko W + Anna 40 = Franciszek , Wincenty , Bolesława ; Krystyna  42 = Józef , Stanisława , Emilia 12, Wojniłko Anna
Wojniłko M + Michalina  = Wojniłko G  +  Marianna 30 = Józef , Jan , Michał 3
Subko M + Marianna 40 = Stanisław , Franciszka , Adela , Stefania 6
Subko Anna   = Józef, Anna , Gabriela 12
Subko W + Antonina 40 = Władysław , Antonina 4; Jacyno Malwina 12
Supko Anna   = Teofila 16.
Subko F + Karolina 53 = Józef , Franciszek , Wincenty , Elżbieta , Marianna 6.
Sucharzewski J + Marianna 40 = Izydor , Zygmunt , Gabriela , Adela , Maria 6.
Sucharzewski M + Antonina 38 = Jan, Klemens, Emilia, Stafania 13, Weronika . Sucharzewska Maria 30.
Sucharzewski W + Paulina 40 = Gabriel
Sucharzewski M + Rozalia  = Sucharzewski J + Paulina 40 = Michał, Adolf, Stanisława, Melania 12; Sucharzewska Emilia 23
Sucharzewski Jerzy, Sucharzewski Franciszek , Sucharzewska Paulina 19, Sucharzewska Elżbieta  .
Kotek Michalina  = Emilia , Helena , Stefania 3, Jadwiga .
Kasperski M + Agata  = Kasperski F + Marianna 25 = Antoni , Helena 3
Lach F + Marcjanna 40 = Jan , Paulina 11
Lach Elzbieta  = Feliks , Michał 11
Lach Michalina  = Franciszek , Onufry , Stefania 15
Lach J + Justyna 44 = Wincenty , Michał , Józef , Teofila , Jadwiga 10, Helena .
Bielaczyc M + Aniela 50 = Franciszek , Józefa .
Bielaczyc J + Antonina 60 = Ignacy  + Helena 21 , Bielaczyc Walerian
Lach F + Helena 50 = Jakub , Józefa 25
Wojniłko J + Marianna 44 = Bernardyn , Stefania , Emilia 12, Wojniłko Elżbieta 54, Subko Andrzej
Klebań (Kleban) M + Weronika 22 = Władysław , Subko Aniela ; Borkowski Jan 20
Bielewicz Antonina  = Wincenty , Bolesław , Edward , Aniela , Józefa , Stanisława 5
Bielewicz F + Paulina 62 = Marianna
Sucharzewski W + Agata 48 = Jan , Bolesław
Sucharzewski A + Wiktoria 60 = Salomea 20
Supko C + Elzbieta 49 = Emilia 12
Bielewicz M + Michalina 35 = Józef , Michał , Weronika 4; Bielewicz J  + Aniela 37 = Piotr , Bronisław , Jadwiga , Helena 2
Bielewicz J + Petronela 60 = Paulina 20; Bielewicz Józef = Franciszek , Helena , Marianna 20
 Sucharzewski J + Izabela 34 = Józef , Konstanty, Mieczysław  (1091), Helena 7, Stanisława ; Sucharzewska Marianna 35.(1201)
 
14. Zaścianek Kościuki  
Saniuk: Feliks, Wiktor ,  Franciszek , Józef , Saniuk Izabela 20, Saniuk Aniela , Saniuk Paulina  45.
Saniuk J + Józefa 50 = Emilia
Saniuk M + Michalina 35 = Julian (1098) , Konstancja, Benedykta, Stanisława, Karolina 8, Emilia (1212) .

15. Wieś Mizulicze
Tumasz Karolina   (1213) = Franciszek (1099), Felicja 12
Tumasz S + Karolina 40 = Jan, Michał, Franciszek, Józef, Maria 8; Tumasz Augustyn + Aniela 22.;Tumasz Helena .
Szoc W + Antonina 40 = Wincenty , Józef , Franciszek , Wiktor , Michał , Maria 18.
Ambrosiewicz J + Aniela 40 = Franciszek , Adam , Marianna 19
Ambrosiewicz J + Anna 50 = Franciszek ; Kurkul Bronisław 14
Ambrosiewicz D + Krystyna 70 = (Adolf  + Teofila 27), Ambrosiewicz Stefania  = Helena 2; (Ambrosiewicz Franciszek  + Helena 24); Ambrosiewicz A  + Aniela 45 = Józef, Helena, Maria, Józefa, Konstancja 4, Maria.
Rożko G + Krystyna 40 = Malwina , Anna , Józefa 9, Salomea , Marianna ; Rożko P + Emilia 25 = Zygmunt , Hipolit  (1126), Weronika 5 (1241)

16. Myza( odrębny dom podmiejski z gospodarką)  Adelinowo
Wiesztort K + Leonia 50 = Bolesław , Stanisława 16

17. Zaścianek Borejszycha
Mróz (Moroz) B  + Adela 25  = Władysław , Kazimierz , Maria 2.
Mróz (Moroz) M + Ludwika 60 = Józef , Jan , Izydor 13
Mróz (Moroz) P.   = Mróz  W + Emilia 28 = Izydor , Józef , Edward , Bronisława , Waleriana 1
Mróz (Moroz) F + Ewa 30 = Bolesław , Franciszka 5
Mróz (Moroz) S + Aniela 51 = Julian , Michał , Anna 12.
Mróz (Moroz) Kazimiera ; Rymsza M (1146) + Izabela 50 = Maria, Anna, Izabela 16, Helena  (1259)

18. Zaścianek Kojło
Korwel A + Rozalia 45 = Władysław , Antoni , Jan , Michał , Wacław , Maria 18

19. Zaścianek Rojściszki
Bykowski J + Paulina 35 = Maria, Klementyna 5, Anna; Bykowski Bolesław-Józef; Bykowska Scholastyka 25; Bykowski Wiktoria .

20. Wieś Borowe (Borowyje)
Tałuć (Tałuć) M  + Tekla 30  = Maria 1; Tałuć Michał + Emilia 21; Tałuć Ignacy. Taluc Szymon .
Tałuć Aniela   = Emilia , Anna , Salomea 10, Bronisława .
Tałuć A + Maria  = Michał  + Wiktoria 35; Tałuć W  + Agata 30 = Izydor, Bronisław, Maria, Emilia 7.
Tałuć M + Maria  = Aleksander  + Krystyna 40
Tałuć J + Anna 26 = Jan
Tałuć S.   = Wincenty + Teofila 19
Tałuć A + Petronela 56 = Tałuć A + Aniela 30 = Józef, Józefa, Jadwiga 3, Maria; Tałuć Teofila, Tałuć Gabriela 18.
Tałuć I + Aniela 50 = Andrzej , Adam , Hipolit , Emilia 18, Franciszka, Józefa .
Tałuć B + Izabela 50 = Julian  (1179) , Aniela 19. (1297)

21. Majątek Jackowskich ( albo Maciewszczyzna) – okolice Straczy
Jankowska Klementyna  62 = Bolesław , Antonina ;
- Kosmatka Joanna 77;
- Bykowski S  + Antonina 35 = Maria 1;
- Osiński Mieczysław 21;
- Tałuć Anna 16;
- Tałuć Bronisława 16.
Klucznik W + Elzbieta 30 = Maria , Stanisława 5; Klucznik A + Pelagia 22 = Adolf, Antonina 1.
Niedroszlański  B + Albina 26 = Wincenty  (1187), Józefa 4, Maria . (1312)

22. Majątek Kurnowskiej – okolice Straczy
Damuć (Tałuć) M  + Anna 25; Tałuć I + Emilia 26 = Wiktor ; Mróz Stefania 18; Stańczyk Aniela 30; Tomasz Emilia 22 = Michał ; Machnacz  Jan .

23. Zaścianek Ławki
Lisowiec B + Wincenty 35 = Franciszek , Władysław , Maria , Józefa 4; Matusewicz (Matusiewicz) Anna .
Romasz F + Aniela 40 = Adolf , Weronika 5.
Śliski J + Tekla 40 = Bolesław , Adolf , Piotr , Józef , Maria 9.


24. Zaścianek Komaryszki
Lachowicz F + Emilia 45 = Wiktor ; Sakowicz  Józefa
Lachowicz Konstanty ; Lachowicz Maria ; Lachowicz Weronika 16; Lachowicz Zofia  60.
Gryncewicz (Hryncewicz) M + Rozalia 40 = Wincenty , Konstanty , Wiktor , Hipolit , Wiktoria 20.

25. Wieś Jodzi
Lachowicz F + Helena 40 = Michał ,Józefa , Stanisława , Maria , Emilia 1.
Lachowicz Kazimiera  50 = Piotr , Walerian , Salomea 10.
Lachowicz W + Wiktoria 51 = Wincentyna 19.
Porucznik F + Michalina 33 = Anna 2; Porucznik Agata  .
(Sołowiej) Słowik A + Katarzyna  = Tadeusz  + Adela 36; Sołowiej  J  + Jadwiga 25 = Emilia, Helena 1.
(Sołowiej) Słowik F + Gabriela 33 = Władysław , Józef , Gabriela 3; (Sołowiej) Słowik Jan .
(Sołowiej) Słowik J + Maria 40 = Józef , Wiktor , Jadwiga 12.
(Sołowiej) Słowik Malwina  30 = Feliks , Stanisława , Malwina , Stefania 1.
(Sołowiej) Słowik Ludwik  + Maria 23; (Sołowiej) Słowik Stefan
Lachowicz M + Aniela 40 = Adolf , Julian , Feliks , Jadwiga 12
Lachowicz M + Teodozja (Teofila) 40 = Hipolit , Bolesław ; Łukaszewicz Józef 12; Lachowicz Konstancja.  ; Kieżuć (Kierzuć) M + Jadwiga  = Kieżuć J  + Wiktoria 30 (1363) = Ignacy . (1241)

26. Zaścianek Zagłodno
 Lachowicz J + Anna 35 = Hipolit, Bronisław; Lachowicz J + Franciszka 30 = Franciszek, Jadwiga, Walentyna 3; Lachowicz Rozalia 31 = Michał, Adela, Helena 9; ciotka – Justyna; Lachowicz Anna; Stwoł Adam 15.
Lachowicz M + Michalina 40 = Jan, Józef, Zygmunt, Maria, Teofila, Emilia 4, Bronisława .
Lachowicz S +  Rozalia 48 = Stanisław , Franciszek  (1255).Emilia 18.(1379)

27. Zaścianek Paszkuny
Babicz S + Elzbieta 35 = Józef , Bronisława 12.
Babicz Franciszek , Babicz Stefania , Babicz Emilia 10, Babicz Aniela  50.
Babicz W + Krystyna 50 = Józef , Emilia 19
Możejko J + Wiktoria 50 = Julian ; Łukszo Adolf 15
Proński J + Wiktoria 30 = Józef , Eliasz , Maria 3, Teofila .
Babicz P + Anna 37 = Adolf, Helena , Emilia 5, Franciszek .
Babicz  Zofia  59.
Proński I + Aniela 35 = Józef, Wiktor, Klemens , Helena , Bronisława 7; Prońska Emilia 50 = Michał  (1274), Stefania , Felicja 6. (1400)

28. Wieś Wierebie
Bakiewicz O + Ludwika  = Bakiewicz A + Rozalia 45 = Ignacy , Jan , Franciszka , Helena , Weronika 5
Gutowicz A + Elżbieta 50 ; Gutowicz Aniela 40; Kocik Jan
Romasz Kalikst 90
Sapiega T + Maria 40 = Franciszek , Adolf , Helena , Józefa 10, Franciszka
Sapiega Antoni ; Sapiega Michał , Sapiega Michalina  80
Sapiego A +  Elżbieta 40 = Józef, Weronika, Apolonia 5; Sapiego Michalina 55, Sapiego Stefania 30.
Gutowicz M + Aniela 60 = Romuald , Joachim , Maria , Anna, Helena , Józefa 6, Stanisław .
Sapiego Joachim ; Sapiego Krystyna , Sapiego Konstancja , Sapiego Helena 21, Sapiego Ewa
Sapiego M   = Hilarion , Joachim ; Łagownik Izabela 30 = Eliasz
Kuźmicz W + Marianna 23 = Bronisława 2, Kuźmicz Aniela  55.
Kuźmicz M + Izabela 40 = Adam , Jan , Izabela , Adela 4.
Kuźmicz I    = Stanisław  + Emilia 31 = Maria 3, Władysław ,
Kurkul Michalina  60 = Józef , Kazimierz , Izabela , Rozalia 16,
Gutowicz A + Emilia 37 = Józef , Michał , Justyn , Franciszek 4.
Gutowicz W   = Gutowicz M +  Rozalia 40 = Franciszek, Józef, Ludwik, Wiktor, Adela, Helena, Maria 10, Teofila .
Wierebiej  J + Izabela 26 = Fabian , Jan , Zuzanna 2.
Sapiego M + Krystyna 35 = Józef , Alfons , Felicja , Helena 7; Sapiego Antoni 35.
Sapiego J + Emilia 30 = Józef ; Sapiego Stanisław 35; Ledań Aniela 15.
Kuźmicz W + Helena 35 = Jan , Józef , Joachim ; Kuźmicz Emilia 35.
Daszkiewicz J +  Urszula 45 = Bolesław , Julian , Adam .
Daszkiewicz Paulina  30 = Eliasz , Filomena 3; Daszkiewicz Karolina 40.
Wierebiej  M + Michalina 21 = Józef ; WierebiejTeresa 45 .
Sapiego Józef  (1339) ; Sapiego Petronela 35; Sapiego Petronela  70. (1461)

29. Zaścianek Kowalewszczyzna
Łąciewski A + Helena 40 = Adela , Zofia 12, Teofil , Stanisław , Józef , Antoni .

30. Wieś Sieniuci
Iwancewicz M + Agata 60 = Franciszek , Aniela , Stanisława 15.
Iwancewicz Michalina  46 = Michał , Paweł , Wincenty , Aniela 13
Sajkowicz Marianna   = Klemens  + Izabela 20.
Iwancewicz T + Aniela 50 = Franciszek , Adolf , Bolesław , Maria , Malwina 5
Tumkiewicz  A +  Wiktoria 50 = Julian , Jan , Emilia 11.
Łoś A = Aniela 40 = Franciszek , Stefania 7.
Łoś J + Petronela 50 = Edward , Bronisław , Anna, Maria , Melania 9.
Łoś Franciszek ; Łoś Helena ; Łoś Stefania 38; Łoś Franciszka  60.
Lisowiec A + Izabela 40 = Michał , Stefania , Stanisława 3.
Lisowiec M + Julia 36 = Józef , Helena , Jadwiga , Malwina 4; Lisowiec Wincenty 34.
Babicz M + Paulina 43 = Michał , Franciszek , Stefania , Władysława 7, Joachim .
Babicz Anna  40 = Michał , Maria 11; Babicz Karolina .
 Babicz:  Julian ,  Rozalia ,  Aniela ,  Teofila ,  Emilia 8,  Mikołaj , Babicz Cecylia  44.
Babicz M + Ewa 49 = Mikołaj  (1347), Aniela 16. (1505)

31. Myza ( odrębny dom podmiejski z gospodarką) Świr
Pisarzewski W   = Feliks + Eleonora 35 = Jan , Alfons , Maria 6) ; Pisarzewski Franciszek, Pisarzewski Josef (1383); córka Bronisława 19. (1508)

32. Zaścianek Bielniszki
Baturo M + Marianna 53 = Melania , Weronika 15.
Łoś Agata  50 = Maria , Anna , Jadwiga 14.
Łoś M + Stefania 17; Łoś Marianna  50; Drozd  Edward.
Radziusz M (1387) + Maria 30 = Teofila 5; Łuszczyk Konstancja 17 (1520).

33. Zaścianek Kupszczyzna
Saniuk S + Petronela 60 = Emilia , Stefania , Stanisława 19;
Saniuk Anna  75; Krasowska Rozalia 57
Kotek J + Maria 57 (1527) = Józef , Adolf , Wincenty , Piotr . (1393)

34. Zaścianek  Malianiszczyna
Saniuk J + Izabela 36 = Wiktoria , Maria , Jadwiga 6, Saniuk Adela , Saniuk Olimpia 18; Saniuk Krystyna  60.

35. Zaścianek Rubniszki
Saniuk Helena 38 = Feliks , Józef, Helena 4, Kazimierz
Radziusz J    = Adolf , Stanisław 21,.
Piotrowski F + Teofila 20’; Sucharzewski Ignacy 16; Piotrowska Anna 25 = Bronisława 9
Piotrowski K + Krystyna 50 = Marianna 25; Gryncewicz (Hryncwicz) Michał 16 .
Simonowicz (Szymonowicz) Helena 50 = Simonowicz  +  Aniela 23 (1543) = Mieczysław ; Simonowicz  Feliks, Simonowicz  Wincenty .(1408)

36. Zaścianek Tiraspol
Paszuk  Krystyna  80
Kruszyński M + Maria 50 = Michał , Julian .
Sucharzewska Konstancja 60 = Józef 24.
Paszuk A + Franciszka 60 = Zygmunt  
Radziusz Paulina  61 (1548) = Jan . (1415)

37. Zaścianek Zaborze
Saniuk J + Maria 40 = Wincenty , Felicja , Anna , Teofila , Józefa , Stanisława , Helena 8.

38. Zaścianek Pozborce
Szukiewicz L + Malwina 27 = Helena 1; Szucicki Józef 10.
Rak  J + Józefa 50 = Stanisława 15.
Bielaczyc Rozalia  40 = Teofila 20, Wincenty .
Sucharzewski J + Rozalia 50
Sucharzewski M   = syn Sucharzewski I + Filipina 35 = Franciszek , Józef , Edward, Władysław , Zygmunt , Anastazja 12.
Kowal M +  Karolina 50 = Michał , Teofila 16.
Kowal Mikołaj  ; Miłosz W + Paulina 27 = Jadwiga 1; Kaszkuro Justyna 31 = Walenty .
Kowal W + Maria 30 = Edward , Józef , Feliks ; Kowal Feliks , Kowal Franciszek 14.
Sucharzewski T + Maria 36 = Bronisław , Romuald , Jadwiga , Weronika , Emilia , Eleonora 5, Bronisława ; Sucharzewski Franciszek  
Sucharzewski W + Marianna 40 = Jan , Bolesław , Michał , Stanisława 13.
Staszko M + Michalina 42 = Salomea 10, Helena ; Staszko Franciszek , Staszko Anna 35.
Sucharzewski F +  Maria 25 = Stanisław , Jadwiga 5; Sucharzewska Anna 45; Maconko Michał 13
Tomilicz J +  Teofila 24 = Jadwiga , Weronika 2; Tomilicz Teofila 30; Miłosz Weronika 12, Paszuk (Paszuń ) Aleksander 17
(Simonowicz) Szymonowicz Ignacy 88; Kurkul J + Anna 45 = Adolf  , Hipolit , Weronika 22; Daszkiewicz Malwina 16.
Sucharzewski J (1460) + Aniela 47 = Anastazja , Stanisława , Aniela 10. (1597)

39. Majątek Dobrowlany
Chomiński Zygmunt 53 ;
- Jurkiewicz Zofia 48;
- Ustinowicz F + Michalina 32 = Józef , Maria 13;
 - Damuć Marianna 22;
- Salenik Adela 18;
- Mordas Michał 70 ;
 - Sieniuć Justyna 50 ;
- Rozbaczyłło T + Michalina 40 = Stanisława , Marianna 12;
- Paszuk Józefa 50 = Malwina , Helena 17;
- Rożko Marianna  50 = Konstanty ;
- Subko Kazimierz  + Krystyna 21, matka – Józefa ;
- Ropkowski Józef  + Paulina 24 ;
- Kenig O = Stanisław , Bolesław , Leonard  + Michalina 27 = Helena 3, Leonard ; Kenig Eleonora 27; Kenig Zofia; Kenig Anna ;
- Kosteczko Józefa 30 ;
 - Mackiewicz J +  Paulina 40 = Michał , Mikołaj , Michalina , Julia 9; Weronika  ;
- Tomkiewicz L + Rozalia 40 = Michał , Józef , Anna , Maria 10, Weronika ;
- Szawlis J + Elżbieta 42 = Jan , Izydor , Józef , Bolesław , Zygmunt ;
- Bryś F + Aniela 30 = Maria , Aniela 9, Izydor ;
- Lisowski B + Paulina 26 = Maria 2;
- Supko P + Teresa 35 = Józef , Maria , Julia 12 ;
-  Konopacki C +  Rozalia 44 = Józef , Aleksander , Maria 5, Julian ;
- Grulebianin A + Pelagia 24 = Franciszek , Maria 1;
- Baturo S + Rozalia 50 = Baturo M  + Emilia 20 = Jadwiga 1; Baturo Józefa 20;
- Pietrowicz (Piotrowicz) S + Helena 35 = Edward, Jan, Władysław, Napoleon, Marianna, Stanisława, Weronika 4, Scholastyka , matka – Marianna ;
- Ciuksza M + Marianna 35 = Władysław , Adolf , Wacław , Piotr , Stanisława 15, Weronika ;
- Pieczatowski A = Piotr  + Emilia 28 = Bolesław , Jan , Stefania 5;
- Siwicki Jan ; Siwicka Tekla 55;
- Minkiewicz J + Fabiana 28 = Kazimierz , Weronika , Jadwiga 3;
- Minkiewicz Bonifacy 83;
- Jakowicka Józefa 15;  
- Kimbor (Kilebor) Bolesław 14;
- Modliński O + Julia 50 = Wiktoria 11;
- Krzyżanowski J + Stanisława 30 = Włodzimierz , Kazimierz  (1520), Irena , Janina 7;
- Bakuło Anna 22 (służąca).(1667)

40. Zaścianek Radziusze
Lachowicz  K + Melania 30 = Jan .
Wojniłko Marianna 50 = Adolf ; Wojniłko Tomasz .
Wojniłko Józefa  50 = Józef ,
Radziusz M + Helena 48 = Helena 17; Golgowski Wiktor 13.
Radziusz Feliks  + Elzbieta 29.
Radziusz M + Michalina 45.
Samko J + Izabela 45 = Jan , Michał , Józef , Helena , Anna 9; Radziusz Domicela .
Radziusz M + Marcjanna 70 ; Radziusz A + Rozalia 70 = Franciszka 23.
Plewko A + Antonina 36 = Józef , Marianna , Stanisława , Teofila 3.
Bielaczyc J + Antonina 35 = Bolesław  (1539). Weronika , Jadwiga 8, Bielaczyc Aniela. (1689)

41. Zaścianek Gliniszcze
Szukiewicz J + Anna 60 = Fabian  , Alfons ; Sziłak Marianna 19 .


42. Sinij-ruczaj (Siny Potok)
Sielewicz L + Stanisława 27 = Albin , Adolf , Jan , Stanisława 7; Saniuk Aniela , Balbina 20.
Rymsza W + Marianna 24 = Józef,  Mieczysław, Jadwiga , Stefania 16; Rymsza Krystyna
Struczek (Struczel) W   = Struczek S + Michalina 40 = Witold ; Struczko W  + Rozalia 26 = Emilia , Bronisława 4, Franciszek .
Struczek M + Stefania 28 = Weronika , Salomea 3; Struczko Zygmunt .
Siwicki M (1557) + Kazimiera 60 ; Radziusz Rozalia 30 = Stanisława 5. (1709)

43. Zaścianek Siemieniszki.
 Rymsza F + Emilia 27 = Wacław , Weronika , Marianna , Kunegunda 3; Golgowski Michał 8, matka - Anna ; Babicz Franciszek 40

44. Zaścianek Załukowszczyzna.
Słowik (Sołowiej) J + Antonia 42; Słowik (Sołowiej) Wincenty ; Słowik (Sołowiej) Adolf
Słowik (Sołowiej) Jan 37 (1565)

45. Wieś Oleszki
Morgiewicz W+ Emilia 35 = Jan , Józef , Adolf
Wojuć W   = Wojuć J + Prakseda 36 = Józef , Michał , Wiktor , Marianna , Felicja 6 miesięcy).
Morgiewicz F + Anna 70 = Morgiewicz K + Emilia 30 = Michał , Adam , Helena 7
Klewiado M + Anna 50 = Klewiado J + Teofila 20 = Marianna 21); Ślizka (Śliska) Petronelka 50 ;
Wojuć Anna  45 = Michał , Jan .
Wojuć Wiktoria 55 = Melania 17
Wojuć M + Antonina 36 = Melania 17
Klewiado I + Aniela 50 = Teofila , Anna 10
Wojuć J + Helena 40 = Józef , Wiktor , Michał , Jan, Anna 14; matka – Anna .
Wojuć I + Anna 30 = Jan , Adam , Marianna 10, Melania , Helena
Wojuć M + Justyna 75 ; Wojuć Michalina 32 = Marianna 2.
Szczuczko Jan ;  siostry - Helena 30 , Ewa , brat – Piotr , matka – Marianna .
Sziłak (Szyłak) P + Helena 30 = Adam, Jadwiga, Stefania, Julia 7, Salomea; Sziłak (Szyłak) Krystyna .
Luboński  S + Izabela 45 = Józef .
Jadziewicz F + Agata 50; Kopacz Gabriela 16
Jadziewicz Anna  55 = Bolesław + Emilia 19
581. Jadziewicz J + Marianna 50 = Stefan .
582. Morgiewicz M + Anna 40 = Michał , Wincenty
583. Jacyno M + Wiktoria 30 = Aleksander , Piotr , Helena , Marianna , Emilia 9, matka- Aniela
584. Szczuczko I + Benedykta 30 = Władysław, Marianna 3; Szczuczko Józef; Wojuć Karolina 80, Elżbieta 50.
585. Wojuć W   = Michał  + Teofila 23 ; Wojuć Anna 27
586. Sziłak (Szyłak)T + Krystyna 50 = Michał , Stefania 20,
587. Sziłak (Szyłak) Cecylia 50 = Emilia 18; Sziłak Wincenty 76 .
588. Łoś Adela 60 = Marianna 17
589. Sziłak  (Szyłak) M   = Adolf , Józef , Jan 2,
590. Łoś J + Wiktoria 55 = Jan , Witold .
591. Sziłak M + Julia 40 = Józef + Emilia 20; Sziłak Wiktor  , Sziłak Jan , Sziłak Marianna 16.
592. Morgiewicz Wincenty  = Helena 20, Albin
593. Grabowski A + Aniela 50 = Feliks 2, Józef , Marianna 14.
594. Sziłak (Szyłak) Konstancja  64 = Stefania , Helena 19, Józef ,
595. Sziłak (Szyłak) W + Józefa  = Sziłak F + Helena 22 = Wiktor ; Gilgiewicz Anna 35 = Jan  (1638), Anna 6.

46. Zaścianek Jaceniki
596. Klewiado W + Aniela 50 = Klemens , Emilia , Stanisława 12,
597. Baturo M + Justyna 60
598. Baturo A + Aniela 43 = Józef , Konstancja 19.
599. Klewiado Wiktoria 40 = Józef , Romuald , Teofila , Helena , Weronika , Marianna 2,
600. Klewiado M + Paulina 25 ; matka Aniela  50
601. Smolski F + Gabriela 30 = Józef , Teofila , Stanisława 7
602. Smolski M + Anna 40 ; Gabruń Marianna 10.
603. Smolski J + Tekla 32 = Józef , Bolesław , Michał , Helena 11, Jadwiga .
604. Klewiado K + Celina 30 = Jan , Melania 8; Klewiado Tadeusz  ; Klewiado Antoni .
605. Klewiado M + Krystyna 30 = Józef, Stanisława , Weronika , Marianna 7.
606. Klewiado J (1660) + Marianna 48. (1818)

47. Zaścianek Puszcza (Tuszcza)
607. Ślizka (Śliska) Maria 33 = Józefa , Sabina , Zofia , Helena , Marianna 3, Joanna
608. Ślizka (Śliska) Tekla 27 , Anna 60; Ślizka (Śliska) Teofila .
609. Ślizki (Śliski) P   = Ślizki S  + Aniela 35 = Stanisława , Michalina, Ewelina , Anna 6, Weronika
610. Ślizka (Śliska) Felicja 30 = Nikodem, Józef, Jan (1665), Maria, Bronisława, Olimpia, Filomena 14.

48. Wieś Wołoćki  (Wołodźki)
Mróz (Moroz) M + Antonina 40 = Józef, Bernard, Łukasz, Teofila, Stefania 4.
Mróz (Moroz) Jan  ; Mróz (Moroz) Józef; Mróz (Moroz) Józefa 20
Łopato A + Marianna 28  = Władysław, Józef;  Łopato: Jan, Izydor.  Klemens, Łopato Krystyna 23.
Łopato M + Franciszka 25 = Bronisław; Łopato Rozalia 33 = Albin, Witold; matka – Ewa  .
Sielewicz W + Aniela 60 = Adela 20,
Sielewicz Aniela  = Józef, Marianna, Helena 14.
Szczuczko F + Albina 27 = Józef, Antoni, Bronisław, Jan; matka – Rozalia ; Ciejko (Cejko) Tekla 56; Rozalia 70
Szczuczko W + Rozalia 40 = Antoni , Albin, Michał, Stanisława, Maria 12, Weronika .
Szczuczko S + Malwina 25 = Michał, Helena 1; Szczuczko Paulina 35; Szczuczko Julia; Szczuczko Krystyna.
Kopacz M + Elzbieta 39 = Michał, Stanisław, Bronisław.
Konoń Jan ; Sielewicz F + Teofila 25 = Michał, Maria, Helena 4, Jadwiga.
Szczuczko J + Marianna 28 = Weronika, Jadwiga 5, Józef.
Szczuczko F + Marianna 50 = Michał, Jan, Władysław, Emilia, Helena, Anna, Weronika 6; matka – Magdalena .
Łopato Aniela  36 = Józef, Jan, Gabriela, Stanisława 9.
Łopato M + Petronela 19 = Wacław; Łopato Feliks + Marianna 19
Bojko Karolina   = Helena 20
Łopato J + Franciszka 40 = Marianna 18  
Łopato M   = Łopato E  + Marianna 30  = Michał , Zygmunt , Bronisław .
Jerman J + Maria 35 = Stanisława, Józefa, Albina 4 (1894), Józef . (1720)

49. Wieś Szyłaki
Kopacz M + Anna 45 = Józef , Jerzy, Stanisława 18
Szczuczko Marianna 40 = Stanisława 12;  Izabela 30
Szczuczko M  = Szczuczko F  40 + Stefania 35 = Mikołaj, Antoni, Helena, Jadwiga, Stanisława 4.
Szczuczko Józefa  45 = Antoni, Jan, Stefania 15.
Mróz (Moroz) M + Paulina 50 = Józef, Jerzy , Melania, Jadwiga 15.
Mróz (Moroz) A + Emilia 35 = Franciszek, Helena 12; Mróz (Moroz) J  + Aniela 27 = Michał, Stanisława, Teofila 5; Mróz (Moroz) J + Maria 25 = Adolf; Mróz (Moroz) Rozalia 49.
Mróz (Moroz) J + Antonina 30 = Antoni; matka Ewa
Mróz (Moroz) Antonina  = Jan, Antonina 1; Aniela  50 = Teofila, Wincentyna 15.
Klewiado F + Karolina 30 =  Michał, Marianna, Helena 9; Kowalewski Antoni 80.
Tyszko W + Izabela 55 = Tyszko A + Aniela 30 = Bronisława 1, Teofila, Julia .
Tyszko M + Michalina 52 = Bolesław, Mikołaj  , Anna 19.
Tyszko Rozalia  45  = Antoni , Władysław, Stanisława, Józefa 10
Tyszko F + Benedykta 55 = Jan, Weronika 4, matka Elżbieta  .
 Sucharzewski M + Izabela 35 = Józef, Władysław, Izydor, Franciszek, Melania, Konstancja 8.
Stolnik J + Helena 26 = Klemens, Mikołaj, Michał; Jaślewicz Antonina 20.
Sielewicz F + Stefania 40 = Edward, Feliks, Weronika, Paulina 8; Sielewicz Tomasz 40.
Mróz (Moroz ) Michalina  60
Klewiado A + Paulina 30 = Izydor, Michał (1772), Marianna 6, (1951)

50. Wieś Spondy
 Ławrynowicz J = Ławrynowicz J + Adela 33 = Walerian, Jan, Leon, Walerianna, Konstancja, Helena, Olimpia 4.
Ławrynowicz J + Izabela 32 = Michał, Bronisława, Marianna 3; matka – Anastazja .
Szurpicki W + Felicjanna 40 = Kazimierz, Emilia 4
Szurpicki M + Aniela 40 = Salomea, Scholastyka 15,
651a. Szurpicki A + Elżbieta 40 = Franciszek, Ignacy, Piotr, Teofila , Julianna,  Marianna 3.
Bujnicki J + Krystyna 26 = Izydor, Narcyz; Marta 60 = Adolf, Wiktor, Leon, Walerianna, Marianna 18.
Szurpicki J  + Wiktoria = Szurpicki J  + Michalina 35  = Justyn, Michał, Władysława, Filomena 10, Aniela.
Konczanin J + Malwina 25 = Aleksandra, Walerianna , Monika, Sabina 11; Korczakowska Wiktoria 60.
Michnowicz J + Elżbieta 60 = Edward, Justyn , Anna 27.
Maciasowicz J    = Jadwiga 16.
Michnowicz A + Aniela 34 = Ignacy, Jadwiga, Apolonia 8, Placyda.
Droź (Drozd) P + Marianna 35 = Jan, Władysław, Melania, Jadwiga, Izabela 11.
Szurpicki A + Marianna 28 = Franciszek, Helena 2, matka – Aniela  .
Szurpicki J + Anna 35 = Adolf, Jadwiga, Izabela, Felicja 3, Teofila.
Szurpicki M + Karolina 25 = Stanisław, Bolesław, Marianna 6; Szurpicki Augustyn + Helena 30.
Michnowicz I + Teresa = Michnowicz F + Elżbieta 50 = Bronisław, Jan, Augustyn, Weronika, Walerianna 13.
Borodienko A = Borodienko K + Julia 28 = Edmund, Emilia, Bronisława 6; Borodienko Józef  .
Ławrynowicz M + Agata 70 = Michał , Krystyna 30; Garbul Emilia 30.
Ławrynowicz J + Aniela 24 = Antoni, Olimpia 5.
Machnowicz I + Marianna 70 = Michał.
Konczanin J + Petronela 70 ; Klewiado J  + Marianna 40  = Wiktor  , Romuald, Józefa 16.
Michnowicz Michał  = Adolf 16.
Michnowicz J + Tekla 30 = Izydor, Jan, Klementyna, Felicjanna 7 ; matka – Antonina  .
Pomiećko  A + Ewa 40 = Helena, Marianna 9; matka Wiktoria.
Pomiećko  A + Ewa  = Pomiećko A + Felicjanna 29 = Albin, Józef, Michał.
Babicz A + Marianna 60 = Franciszek, Ewa 20
Michnowicz M + Aniela 38 = Stanisław, Bronisław , Andrzej.
Michnowicz Tekla 38 = Marianna 9.
Michnowicz Agata   = Rozalia 20
Michnowicz I + Marianna  = Augustyn 35, Michnowicz M + Józefa 20 = Izydor; Michnowicz A + Salomea 20 = Marianna 1
Janowicz I + Krystyna 25 = Michał, Aleksandra 8, Wiktor; Janowicz Emilia 40; Janowicz Andrzej 45; matka – Rozalia .
Ławrynowicz K + Marianna 30 = Franciszek, Adolf, Stanisława 5, Teofila.
Ławrynowicz Katarzyna  70 ;
Ławrynowicz Józef  ; Michnowicz Izydor  + Felicja 22
Maciasowicz F + Helena 35 = Jan, Bronisława 6
Ławrynowicz S + Aniela 50 = Michał, Narcyz.
 Ławrynowicz Elzbieta  35 = Jan, Gabriela, Felicjanna 12; Michnowicz M + Michalina 44 = Michał, Feliks, Izydor, Albin 8  , Aniela 18
Ławrynowicz M + Rozalia 48 = Józef, Bronisław, Helena, Aniela 10, Jadwiga.
Mackiewicz L + Anna 30 = Salomea 5, Marianna.
Ławrynowicz  A + Jozefata  = Ławrynowicz A +  Aniela 23 = Izydor; Ławrynowicz Wiktor .
Sakowicz J + Wiktoria 40 = Hipolit, Stefania 14
Sakowicz P + Teresa 47 = Bronisław, Franciszek, Teofila, Stefania 12
Sakowicz J + Franciszka 30 = Salomea, Aniela 12
Mackiewicz A + Paulina 42 = Aleksander, Edward, Paulina, Marianna 15; siostra Anna 25.
Ławrynowicz N + Izabela 50 = Wiktor, Helena 7,
Ławrynowicz Z + Wiktoria 40 = Walerian, Adela 11, Bronisław, Salomea.
Michnowicz Edward; Michnowicz Urszula  40 = Salomea, Monika 10 , Bolesław, Adam. Michal.
Michnowicz F + Stefania 25 = Franciszek .
Michnowicz M + Marianna 50 = Jadwiga, Maria, Aniela 12
Sakowicz I + Anna 30 = Weronika, Marianna 3, matka – Aniela .
Maciasowicz J + Wiktoria 70 = Edward .
Maciasowicz J + Wiktoria 60 = Maciasowicz P + Pelagia 23 = Helena 4, Marianna.
Pomiećko  E + Grasylda 37 = Emilia, Olimpia 2, Józefa. (2107)

51. Zaścianek Ladce (Ladcy)
Kaczkań M + Justyna 30 = Józef, Albin, Salomea 4, Bronisława; Kaczkań M + Anna 40 = Edward, Sabina 13, Maria; Kaczkań Jan .
Mackiewicz F + Marianna 60 = Adam, Emilia 20.
Kaczkań Anastazja  ; Bujczyk Anna 40.
Malawko P + Marianna 50 = Bronisław, Grasylda, Helena, Gabriela 12.

52. Zaścianek Żeładź (Żołędź?)
Subko Michał; Subko Ludwik; Subko Józef; Subko Franciszek; Subko Marianna; Subko Stanisława 17; Subko Weronika ;
Michniewicz Marianna 30 = Edward, Bronisław, Franciszek, Stanisław 4
Masiewicz (Masewicz) Ewa   = Masiewicz K + Petronela 28 = Klemens, Walentyna 2
Maciasowicz Klementyna  40 = Izydor, Józef, Michał, Helena 15.

53. Wieś Żukojny
Michnowicz Aleksander 23
Pomiećko  Jan + Marianna 23 ; Subocz Izabela 16;
Jarmal Michalina 39;
Ławrynowicz Julia  60
Łopato Izabela  30 = Michał, Mikołaj, Aleksander, Jerzy, Walentyna 2
Ławrynowicz Michalina  35 = Aleksander, Hipolit, Edward, Marianna 16,
Ławrynowicz M + Rozalia 56 = Edmund , Adela 17
Pomiećko  Jan  ; Konstancja 37 = Władysław, Olimpia, Bronisława 6; Pomiećko  Michał 55.
Michnowicz A + Adela 34 =Ludomir, Aniela , Weronika 5, Bronisław.
Bogdanowicz M + Wincentyna  = Bogdanowicz A + Krystyna 25 = Piotr.
Bogdanowicz A + Teresa 50 = Andrzej, Jan, Aleksander .
Bogdanowicz Marianna  59 = Józef, Melania 18
Bogdanowicz Marianna 30 = Marianna, Walerianna, Leonia 8
Bujczyk M    = Bernard , Feliks; Bujczyk Marianna 23 = Wacław .
Bujczyk M = Helena 24 ; matka Tekla ; Weronika 5
Klewiado M + Paulina 40 = Maciej, Bernard, Bronisława 2
Maciasowicz P + Aniela 40 = Józef, Władysław, Jan, Adela 16
Pomiećko  F + Krystyna 57 = Mikołaj , Franciszka, Krystyna 15.
Lubochoński W = Józef, Teofila 19; Lubochońska Felicjanna; Lubochońska Marianna; Lubochońska  Anna 9.
Żusień Michał; Żusień Piotr; Żusień Jan; Żusień Tekla; Żusień Julia 19 ; matka – Marianna  49.
Michnowicz J + Krystyna 56 = Aniela 18
Bogdanowicz J + Felicja 35 = Michał, Władysław, Albin, Adolf, Bronisława, Marianna 15
Staniewicz M + Petronela 56 = Michał .
Staniewicz  A + Domicela  = Stanisław  + Emilia 25 ; Franciszek, Anna 9
Michnowicz Emilia  35 = Michał, Bronisław; matka Elżbieta ;
Ławrynowicz J + Stefania 28  = Michał  , Monika , Sabina 4, Marianna.
Ławrynowicz J + Elżbieta 30 = Jan, Adela 7; matka Anna .
Sylmanowicz P    = Pawel,  Aleksander, Sabina 19.
Sylmanowicz J + Salomea 40 = Michał, Józef, Helena, Salomea, Olimpia 7
Michnowicz Andrzej; Bujczyk A + Aniela 50 = Aleksander, Rufin, brat Bujczyk A + Izabela 40 = Adam,  Oktawia 7, Monika.
Korczakowski F + Anna 23 = Helena 3; matka – Ludwika (Ludwina)
Salmonowicz M + Agata 50 = Rufin , Melania 19
Szapel J + Scholastyka 25 = Marianna 4, Adolfina; Salmanowicz Gabriela 13;
Ławrynowicz J + Helena 50 = Felicja, Stanisława 15; Subocz A + Gabriela 29 = Genowefa, Helena 5.
 Nosowska Franciszka 20
Ławrynowicz Marianna 47 = Eliasz, Eleonora 11
Czerniawski F + Franciszka 50 = Aleksander, Tekla 15
Salmanowicz M + Adela 30 = Aniela , Weronika 10
Pomiećko  P + Michalina 50 = Michalina 12; Anastazja 40 = Anna 5
Salmanowicz Jefrem  + Grasilda 30
Pomiećko  O  = Franciszek, Helena 3
Ławrynowicz F + Ewa  = Ławrynowicz F + Helena 32 = Józef, Michał, Walentyna 4
Michnowicz J + Urszula 50 = Walerian, Izydor , Scholastyka, Stanisława 14  
Maciasowicz Michalina  50 = Jan, Eliasz, Wiktor.
Maciasowicz Konstanty  + Helena 32; Maciasowicz Justyn
Michnowicz Cecylia  35 = Nikodem, Michał, Stanisława, Bronisława 4.
Pomiećko  S + Ludwika  = Pomiećko F + Joanna 33 = Michał, Piotr, Helena 6
Bujczyk L + Anastazja 50 = Klemens , Zygmunt , Jan , Marianna, Helena 13
Bujczyk F + Konstancja 48 = Franciszek, Grasylda, Marianna 8
Michnowicz N + Paulina 29 = Nikodem, Władysław, Józef, Stanisława 8, Irena.
Michnowicz Paulina 35 = Michał, Romuald, Napoleon, Piotr, Jadwiga 14
Michnowicz E + Józefa 25 = Władysław , Stanisława 1; Michnowicz Jan ; matka Aniela.
Michnowicz Aniela  35 = Bronisław; matka Rozalia .
Michnowicz K + Emilia 30 = Paweł, Edward, Jadwiga 14
Pomiećko (Polićko) O + Aniela 50 = Feliks, Klemens, Weronika 16
Salmanowicz J + Marianna 55 = Michał, Władysław, Ludomir , Malwina, Stefania, Józefa 7, Aleksander.
Pomiećko  J + Anna 50 = Justyn, Marianna, Emilia, Anna 12
Pomiećko  M = Pomiećko A + Bronisława 22 = Bolesław , Alfons ; siostra  Paulina 18; Pomiećko  Wiktoria 50.
Borodynko S + Rozalia  = Borodynko H + Malwina 32 = Kleofas, Franciszek, Malwina 2, Bronisława.
Borodynko F + Tekla 25 = Bronisław; matka – Aniela
Pomiećko  J + Marianna 29 = Romuald, Marianna 5; Pomiećko Malwina; Pomiećko  Helena 23
Borodynko J + Ewa 50 = Józef, Hipolit, Amelia Ewa 11, Hilarion
Olechnowicz M + Anna 50 = Bronisław, Piotr, Jan, Aleksander, Michalina 19
Szymkowicz W + Kazimiera 45 = Justyn, Hipolit; matka –Emilia .
Bujczyk F   = Bujczyk P  = Władysława 3; Bujczyk Narcyz ; Bujczyk Paulina 18 ; Michnowicz Romuald 15

54. Zaścianek Borek
Jukowicz  A + Marianna 49 = Romuald
Łukaszewicz Michalina 37 = Michał, Helena 18
Ciuksza J+ Marianna 35 = Aniela, Salomea, Joanna 8, Emilia, Anna
 Jukowicz  Michał  + Franciszka 25; Jukowicz (Junowicz) Józef ;
 Jukowicz  Julian; matka – Anna 50

55. Wieś Nowosiółki Dalsze
Drozd F = Drozd D + Cecylia 23 = Bronisława 2, Bronisław; Drozd Jan; Szymkowicz Franciszka 22
Mascianica W + Elżbieta 50 = Michał, Wincenty, Anna 15; Macianica Wiktoria 40
Mascianica A + Teresa 40 = Wincenty, Edward, Bronisław, Albin , Marianna 1.;
Mascianica J  + Marianna 48  = Michał, Franciszek ; Łukaszewicz Nikodem 17
Drozd P + Michalina 56 = Jan, Aleksander, Marianna 8
Drozd J + Karolina  = Drozd J + Magdalena 22 = Feliks
Drozd J + Marianna 40 = Jan, Aleksander, Wincenty, Julian, Kleofas, Marianna, Stanisława, Bronisława 7
Bekisz Zofia 40 = Bronisław, Stanisława, Antonina 16
Bekisz Adam; Bekisz Felicjanna 18
Bekisz J + Aniela 26 = Jan , Władysław , Józef .
Lachowicz J + Michalina 40 = Izydor .
Drozd M + Marianna 30 = Bronisław, Jan, Stanisław.
Drozd M + Anna 50 = Michał, Marianna, Elżbieta, Tekla, Stefania 2
Mascianica A + Aniela  = Adam  + Malwina 22 ; Mascianica Michał ; Mascianica Aniela ;  Mascianica Marianna 10
Drozd Wincenty  ; brat Drozd Hieronim + Józefa 25 ; Drozd Teresa 30; matka – Justyna.
Drozd Anna  30 = Władysław, Justyn, Adam, Józef 4
Drozd J + Gabriela 30 = Salomea, Helena, Weronika 3

56. Zaścianek Aleksandria (Aleksandreja)
Drozd Jan  + Michalina 74
Koziełło T  = Koziełło T + Karolina 33  = Leon, Aleksander, Bronisław , Wacław , Anna, Leokadia 4
Masciasowicz F + Tekla 40 = Sabina , Weronika 10; matka – Magdalena .

57. Wieś Ostaszyszki
Czerniawski A + Justyna 60; Romejko Teofila 40 = Helena, Stanisława 8
Czerniawski M+ Tekla 42 = Klemens, Mieczysław, Bronisław, Nikodem, Emilia, Sabina 14, Salomea .
Czerniawski B + Walerianna 26 = Konstanty, Bronisława 3
Czerniawska Michalina  = Czerniawski W + Teofila 30 = Franciszek, Justyn, Sabina 13
Michnowicz A + Aniela 45 = Kazimierz, Aniela, Franciszka 14 ; Michnowicz Marek 60
Mackiewicz F +  Krystyna 36 = Józef, Jan, Micha, Władysław, Helena, Melania 9; Gutowicz Mikołaj 78
Konczanin W + Józefa 28 = Antonina, Paulina, Leonia 3, Bronisława.
Maciasowicz A + Anna 50 = Edmund, Helena, Stanisława, Adela, Jadwiga 8
Maciasowicz L + Marianna 40 = Józef, Albina, Michalina, Rozalia, Julia 10
Maciasowicz M + Aniela 47 = Józef, Franciszek, Julian, Michalina, Bronisława 1
Michnowicz Maria 70 = Anna 30
Michnowicz F + Izabela 30 = Józef, Wacław, Wit , Jadwiga 7 , matka – Teresa .
Michnowicz Aniela 60 = Izydor, Walerianna 15

58. Zaścianek Kisielewszczyzna
Konczanin K + Elżbieta  = Konczanin L + Emilia 30 = Bolesław, Józef, Wacława 4; Maciasowicz Józef 14
Konczanin Marianna 70 = Kleofas , Grasylda 35 ; Roć Sabina 7; Czerniawski Justyn 16.
Konczanin F + Marianna 26 = Onufry, Ludomir, Stanisław, Elżbieta, Felicjanna 7

59. Zaścianek Smilgowszczyzna
Borkowski M + Rozalia 40 = Adolf, Julian, Izydor,
Borkowski M + Justyna 30 = Malwina, Marianna 1; Borkowski A + Ewa 40 = Helena 12; matka – Anna .

60. Zaścianek Stara Żeładź (Żołędź?)
Stempkowski (Stępkowski) Adolf  + Aniela 20; Stempkowski  (Stępkowski): Jan; Izydor; Walenty; Wincenty; matka – Anna ; Nowosielski Władysław 10; Borkowski Adolf 14; Mackiewicz Jan 13.

61. Wieś Nowosiółki Bliskie
Emilian J + Rozalia 60 = Jan, Michał , Józef, Melania 19
Morawski Franciszek  + Michalina 35
Emilian A + Paulina 50 = Jan, Stanisława 12
Mróz (Moroz) J + Julia 30 = Maria 8
Mróz (Moroz) Michał  + Paulina 30
Emilian Izabela  47 = Franciszek, Jadwiga 19
Mróz (Moroz) T + Stanisława 45 = Józef, Helena, Salomea, Julia 10
Mróz (Moroz) Krystyna  50 = Jan, Gabriela 20
Emilian M + Aniela = Emilian J  + Karolina 30 = Jan, Michał, Romuald, Gabriela, Kunegunda 3, Stanisława.
Mróz (Moroz) J + Helena 60 = Maciej, Aniela 17
Mróz (Moroz) A + Aniela 35 = Eliasz , Helena 14
Emilian W + Katarzyna ; Emilian Adam 50; Emilian Jerzy + Kazimiera 35
Mróz (Moroz) Bolesław  + Anna 30
Emilian Rozalia  40 = Anna, Emilia 13

62. Zaścianek Woroniec
Jaroszewicz M + Felicja  = Jaroszewicz A + Benigna 20= Jan; syn  Franciszek; siostra- Franciszka 32.
Jaroszewicz M + Teofila 40 = Antoni, Michał, Bronisława 12; Jaroszewicz Wiktoria 30
 
63. Zaścianek Ustinowo (Justynowo)
Sielewicz S + Helena 56 = Zuzanna , Stefania, Michalina 14; Kozłowska Władysława 4; Januszko Józefa 20
Sielewicz  Eleonora 56 = Antoni, Anna , Filomena 18
Sanowicz M + Marianna 30 = Stanisław, Wincenty, Antoni, Kazimierz, Jan, Julia, Anna 5
Lachowicz J + Aniela 38 = Franciszek, Emilia, Stefania 7; Szurpicki Albin + Teofila 20 (2468)

64. Wieś Sielewicze
Sielewicz A + Helena 65 = Franciszek
Sielewicz J + Aniela 40 = Jan, Michał, Stanisława, Helena, Teofila, Aniela 3
Krzysztofowicz D + Michalina 35 = Józef, Maurycy; córki – Teofila, Stanisława, Grasylda, Adela, Adelina 5;
Sielewicz Marianna 27 = Jan, Franciszek, Józef, Antoni 5
Niebieski M + Stefania 40 = Hipolit, Władysław, Jadwiga, Marianna, Walerianna, Józefa 4
Emilian M + Józefa 37 = Michał, Konstanty, Józef, Stanisława, Salomea 3; Niebieski Wincenty 15; Niebieska Bronisława 17
Niebieski L + Aniela 40 = Franciszek, Marianna 11
Niebieski A + Józefa 36 = Helena, Weronika 4
Sielewicz J+ Anna 35 = Michał, Adolf, Wacław, Józef, Antoni.
Niebieska Emilia 36 = Władysław, Melania, Marianna 10
Grabowski A + Elżbieta 50 = Józef, Julian, Marianna 13; matka – Sielewicz Marianna .
Janowicz J + Zofia 44 = Julian, Michał, Adela 20

65. Myza ( odrębny dom podmiejski z gospodarką) Straczanka
Szewieliński K + Benigna 40 = Mieczysław, Stanisław, Marianna, Konstancja 7 (2507)

66. Wieś Straczanka
Lachowicz J + Marianna 40 = Michał , Rufina, Salomea, Teofila 4
Pawłowicz Ludwik  + Helena 40
Pawłowicz K + Izabela 37 = Nikodem, Adela 13
Pawłowicz H + Stefania 35 = Józef, Jadwiga, Marianna 3; matka – Katarzyna . Pawłowicz Klemens.
Mackiewicz J + Domicela 67 = Józef, Jan, Emilia, Stefania, Izydor, Teofila 5
Sielicki Eliasz; Sielicki Julian; Sielicka Julianna, Sielicka Anna; Sielicka Aniela; Sielicka Helena 15
Pawłowicz J + Petronela 45 = Konstanty, Ewelina 11
Pawłowicz M + Petronela 28 = Izydor, Bernardyn, Marianna 7, Helena.
Pawłowicz M + Grasylda 18 = Wiktor.
Pawłowicz Franciszek 27
Maciasowicz A + Wiktoria 23 = Jan, Eliasz, Grasylda 3; Janowicz Agnieszka 60; Janowicz Franciszek;
Janowicz J + Rozalia 40 = Adolf, Władysław, Jan, Helena 5, Bronisław.
Janowicz M + Rozalia  = Janowicz F + Izabela 35 = Julian, Helena, Stefania 2; Janowicz Józef.
Janowicz Anna  40 = Michał , Feliks , Franciszka 7
Janowicz M + Marianna 78; Miłosz J + Michalina 30 = Zygmunt, Stanisław, Jadwiga 2; Miłosz J + Marianna 35 = Stefan  (2350), Anna 2 (2548)

67. Wieś Gurniki
Lachowicz A + Tekla 40 = Walerian, Weronika, Melania 7
Sołowiej (Słowik) J + Anna 60 = Gabriela 20, Sołowiej W + Helena 20 = Władysława 1;
Sołowiej (Słowik) Petronela 40
Lisowiec F + Aniela 37 = Walerian, Emilia, Stanisława, Władysława, Bronisława, Ewelina 3, Teofila
Sołowiej (Słowik) M = Józef, Julian, Franciszek, Julianna 16; Sołowiej (Słowik) Izydor; matka – Michalina; Sołowiej (Słowik) A + Izabela 30 = Izabela 11
Lachowicz Krystyna  34 = Bronisław, Michał, Adolf, Albin, Jan 6, Wacław
Lachowicz F + Antonina 33 = Władysław , Bronisław
Lachowicz S + Ewa 40 = Bernard, Józef , Melania 10
Rutkowska Petronela  50 = Józef, Teofila 16
Sołowiej (Słowik) Anna = Sołowiej K + Adela 30 = Karol, Bonifacy; Sołowiej (Słowik) F + Marianna 28 = Stefania 1
Sołowiej (Słowik) M + Marianna 30 = Teofila 9; Sołowiej (Słowik) Gabriela 20
Rutkowski J + Marianna 23 = Helena 3 miesiące
Sucharzewski S + Petronela 42 = Jan, Julian, Hipolit, Władysław, Weronika , Teofila 14, Walerianna; matka – Rozalia
Baran F + Justyna 30 = Walerian; Lachowicz Magdalena 40
Miłoszewicz F + Aniela 40 = Wincenty, Zygmunt, Józef, Michał, Teofila, Karolina 12
Iwancewicz Jerzy  (2394) + Aniela 40; Drozd Emilia 40 (2594)

68. Zaścianek Krykiszki
Żołnieruk  F + Aniela 30 = Antonina, Weronika 1; Żołnieruk Anna 16
Łukaszewicz Michał; Łukaszewicz Jan; Łukaszewicz F + Maria 25 = Józefa 1; Łukaszewicz Aniela 20
Łukaszewicz F + Helena 30 = Adela, Marianna, Bronisława 5, Józef
Łukaszewicz W + Magdalena 30 = Teofila 1; Łukaszewicz Jan; matka – Helena;
Łukaszewicz J + Marianna = Łukaszewicz J (2404)+ Aniela 30 = Stanisława, Stefania, Helena 3, Salomea; Łukaszewicz Paulina 17;
Iwancewicz Klara = Antonina 40 (2617)

69. Młyn Stracza
Pawłowicz K + Katarzyna 40 = Kajetan, Izydor, Stanisława, Salomea, Stefania 14, Józefa (2622); Lachowicz Izydor 22 (2408)

70. Majątek Stracza
Prokop S + Albina 34 = Bolesław, Feliks, Konstanty, Jadwiga 10
Litwinowicz S + Marianna 24 = Władysław, Anastazja 1; Bobrówka Franciszek 13
Kagel J + Kazimiera 40 = Maciej, Izydor, Jan, Melania 12
Gal A + Helena 27 = Józef, Bronisław, Wiktor, Stanisław
Możejko I + Aniela 37 = Stanisław,  Stefania 13;
Purłań A + Anna 27 = Józef , Helena 2
Kormański A + Józefa 30 = Witold, Helena 4, Jadwiga
Miłosz K + Aniela 28 = Wiktor, Jadwiga 7, Salomea
Łonc  (Łąc) Paweł; matka Aniela  40 = Józef  (2434); Łonc  (Łąc) Agnieszka 23 (2641)

71. Zaścianek Jadobory
Ławrynowicz A + Magdalena  = Ławrynowicz I + Marianna 33 = Bronisław, Michał, Marianna 5; Michnowicz Paulina  50; Łośniawski Konstanty 14
Ławrynowicz L + Marianna 47 = Wincenty, Bolesław, Franciszek, Władysława 3; matka – Elżbieta
Ławrynowicz Michał; Ławrynowicz Aleksander; Ławrynowicz Aniela 30 = Weronika, Stefania 10, Witold
Ławrynowicz Izydor; Ławrynowicz Michał; Ławrynowicz Helena 27;
Sapiego Wincenty  (2449) + Rozalia 50 (2653)

72. Wieś Kościewicze
Ławrynowicz A = Ławrynowicz J + Tekla  = Ławrynowicz F + Helena 25 = Helena 5, Franciszek
Michnowicz M + Izabela 50 = Walerianna 16
Michnowicz Michał + Julianna 55 ; Konczanin J + Felicja 33 = Felicja 10, Józef
Subocz K + Marianna 27 = Michał, Franciszek, Romuald, Adam, Julian, Aniela, Felicja 13, Teofila
Michnowicz A = Michnowicz  A + Grasylda 28 = Józef, Alfons; Michnowicz Klemens
Łoś A + Marianna 30 = Bolesław, Bronisław, Melania 7; matka – Marianna
Łoś F + Franciszka 30 = Józef, Jan, Teofila 4, Marianna
Łoś T + Izabela  = Łoś T + Michalina 30 = Izydor, Władysław, Bronisława 10, Felicja
Michnowicz J + Kazimiera  = Michnowicz A + Jadwiga 23 = Olimpia 3, Adolf; Michnowicz Józef  + Anna 25 ; Jefimasyn Eliasz 23; Michnowiecz Teofila 19
Bubniel M + Antonina 60 = Antoni, Izydor , Michalina 30
Sakowicz D + Józefa 50 = Franciszek, Aniela 23
Sakowicz J + Antonina 25 = Joachim, Melania 2; matka – Magdalena
Sakowicz M + Izabela 40 = Edward, Konstanty, Emilia, Felicja 6; Sakowicz Stefan
Pomiećko  W + Rozalia 36 = Franciszek, Emilia, Stanisława, Weronika 6, Monika
Pomiećko  J + Anastazja  = Pomiećko Albin  + Salomea 19; Pomiećko  Izabela 23
Pomiećko  M + Marianna 35 = Franciszek, Florian, Felicja, Helena, Weronika 4, Bronisława
Pomiećko  A + Aniela 30 = Romuald, Władysław, Izydor, Zygmunt, Wiktor
Szapel A + Stefania 25 = Józef, Zygmunt, Edward, Rozalia 9
Klip A +  Marianna 42  = Aleksander, Jadwiga, Kazimiera 13; Klipo Paulina 28
Michnowicz A + Marianna 60 = Izydor, Franciszek, Celina 18
Pomiećko  J + Aniela 30 = Adolf, Rafael, Mieczysław, Jadwiga 13; matka – Anna
Pomiećko  F + Marianna 35 = Bolesław, Jan, Edward, Hipolit, Teofila 9, Olimpia
Pomiećko  F + Marianna 50 = Bolesław, Jan .
Borowska Elżbieta  55 = Aleksander, Emilia, Aniela, Felicja 17, Helena
Michnowicz M + Wiktoria  = Michnowicz W + Marianna 40 = Jan, Franciszek, Bronisław, Józef
Michnowicz A + Emilia 40 = Adela, Helena 8;
Malawka Michalina 50
Malawka J + Karolina 40 = Romuald
Michowicz Agata  40 = Wincenty, Jan
Michnowicz Izabela  35 = Antoni, Marianna 15, Stefania,
Konczanin M + Izabela = Konczanin D + Stefania 30 = Julian, Władysław, Marianna 16, Bronisława; Konczanin M + Stefania 30 = Adolf, Alfons, Stanisław, Sabina 5
Maciasowicz J + Julianna 27 = Franciszek, Józef, Władysław, Felicjanna 5; matka – Marianna
Maciasowicz J + Marianna 50 = Zygmunt ; Sakowicz Malwina 25
Michnowicz M + Ewa 70 = Michnowicz J + Rozalia 45 = Michał, Bronisław (2565), Malwina 17 (2750)

73. Zaścianek Domaradziszki
Iwancewicz A  = Wincenty, Gabriela 23, Michał
Iwancewicz Michalina  30 = Bronisław, Stanisława 15
Iwancewicz Izabela 40 = Walerianna 23, Teofila
Sołowiej (Słowik) F + Ludwika 30 = Albin, Dionizy, Adela 11, Bronisława ; matka – Maria
Sołowiej (Słowik)  J + Marianna 55 = Hipolit, Izabela 20; Lachowicz Stanisława 13
Sołowiej (Słowik)  A + Emilia 30 = Izydor, Antoni, Helena, Weronika 8, Józefa; matka Marianna
Moroz (Mróz) A + Michalina 30 = Wiktor, Władysław, Michał
Sołowiej (Słowik)  F + Franciszka 50 = Konstanty, Michał, Helena 13
Sołowiej (Słowik)  M + Izabela 45 = Michał, Franciszek, Zygmunt (2587), Izabela, Franciszka, Stefania 3, Stanisława (2777)

74. Wieś  Znachary
Iwancewicz I = córka Marianna  40 , syn Józef, Franciszek, Salomea 25, Marianna
Lachowicz J + Franciszka 30 = Mikołaj, Jan, Maria 4, Stanisława; Malżuk Adela 19
Łastowska Aniela  40 = Konstanty, Edward, Witalis ; Lachowicz Krystyna  50
Lachowicz M + Justyna 56 = Stanisława, Gabriela 15 , Marianna
Sołowiej (Słowik)  M + Julia 46 = Julian, Kazimiera,  Paulina 9; Lachowicz Magdalena 24 = Adela 8, Weronika
Sołowiej (Słowik)  S + Karolina 33 = Antoni , Bronisława, Stefania 1; Sołowiej (Słowik) J + Rozalia  
Sołowiej (Słowik)  K + Ewa 37 = Jan, Franciszek, Wiktor, Bronisława 9, Salomea; Sołowiej (Słowik)  K
Łastowski J + Elżbieta 50 = Józefa 20; Sołowiej (Słowik)  Elżbieta 30 = Jan
Łastowska Ewa  37 = Olimpia 8, Helena  
Wojciechowicz Wiktor + Franciszka 25; Wojciechowicz Józef; matka – Ewa 50
Iwancewicz M + Izabela 40 = Bolesław, Bronisław, Józef, Jadwiga 19, Weronika
Iwancewicz Teofila = Konstanty, Helena, Melania 12; Iwancewicz  Filomena 45;
Lachowicz F + Paulina 47 = Adolf, Salomea, Franciszka, Jadwiga 3, Teofila
Kieżuć Maciej  + Michalina 40
Lachowicz Jerzy; Lisowiec M + Teofila 25 = Antoni , Jadwiga 14
Lachowicz J + Maria 24 = Franciszek, Julian;
Lachowicz F + Antonina 60 = Franciszek, Antonina 12
Pilwiński J + Teresa 40 = Michał, Adam, Franciszek; matka – Marcela
Pilwiński T = Pilwiński J + Helena 25 = Serafin , Marianna 3
Łukaszewicz Józef  + Józefa 40
Łukaszewicz P + Stefania 40 = Walerian, Józef , Edward
Łukaszewicz J + Krystyna 45 = Michal (2641), Helena 18, Jadwiga (2838)

75. Wieś Tołaje
Iwancewicz Piotr ; Iwancewicz A + Paulina 38 = Józef, Józefa 13, Malwina
Iwancewicz W + Antonina 40 = Wincenty, Helena 7, Gabriela; Iwancewicz Karolina 35
Danowska Marianna  40 = Józef 13; Jasiul Justyna  100;
Jasiul A + Michalina 70 = Jasiul I + Marianna 28 = Józef, Bronisław; Jasiul Anna  40 = Walerian, Jadwiga 11
Jasiul J+ Julia 30 = Witold, Józef, Michał, Stanisława 16,
Babicz P + Rozalia 50 = Józef, Michał, Stanisława, Helena 14, Maria
Pieczatowski A + Justyna 38 ; syn Wincenty, Mikołaj, córka Adela, Maria 15, syn Michał
Jasiul M + Rozalia 45 = Józef, Helena, Marianna, Bronisława 7; Jasiul Aniela 30
Sołowiej (Słowik) J + Aniela 30 = Michał, Władysław; Sołowiej Franciszek; Sołowiej  Feliks, matka – Antonina
Kieżuć J + Rozalia 40 = Julian, Sylwester, Władysław
Kieżuć Maria  30 = Józef, Stanisława 9, Helena
Pieczatowski W + Konstancja 60 = Aniela 30, Izabela ,
Łukaszewicz W + Rozalia  = Łukaszewicz J + Marianna 23 = Helena, Joanna 1, Władysław (2679); Romanowska Marianna 30 (2879)

76. Wieś Niećki
Abramowicz K + Katarzyna 35 = Kazimierz  
Abramowicz A + Marianna 35 = Izydor, Józefa, Marianna, Emilia 3, Bronisława
Łogownik J + Emilia 28 = Michał , Paulina 2, Jadwiga, Weronika; Łogownik Zofia
Łuszczyk A + Emilia 30 = Michał, Bolesław, Józefa 13
Łogownik Feliks 27; matka – Franciszka ; Romejko Anna 17
Łogownik J + Anna 50 = Jan, Aniela 17
Łuszczyk K + Izabela 35 = Izydor, Bronisław, Michał, Stanisława 2
Romejko J + Wiktoria 30 = Władysława 10, Marianna
Łogownik W + Marianna 30 = Andrzej, Barbara 16, Marianna; matka – Paulina
Łogownik J + Rozalia 60 = Antonina 20
Łuszczyk S + Benedykta 50 = Stanisław, Izydor
Łogownik Ludwik  + Marta 50; Sawicka Anastazja 50 = Stefania 9
Łuszczyk Ignacy  + Karolina 50 ; matka Justyna
Krysztofowicz (Krzysztofowicz) F + Stefania 30 = Władysław, Jadwiga 3; Krysztofowicz (Krzysztofowicz): Piotr;  Józef;  Benedykta 17
Drozdowski Wincenty + Salomea 70 ; Guszcza L + Adela 37 = Alfons, Adolf, Adela 16, Melania  
Abramowicz M + Wiktoria 40 = Michał, Andrzej, Feliks, Klemens, Bolesław; Adela 10, Weronika; Waszkowski Jan 59
Abramowicz A + Feliksa 40 = Jan, Józef, Stanisława 9
Romejko M + Paulina 35 = Mikołaj, Józef, Edward, Marianna 13, Jadwiga; matka – Elżbieta ; Kuckiewicz Ludwik 18
Romejko Michał  + Wiktoria 20 ; Romejko Antonina 16, matka – Zofia ; ojciec – Adam
Achranowicz F + Emilia 25 = Helena, Apolonia 5, Marianna; matka – Józefata
Achranowicz A+ Anna 55 = Achranowicz M + Adela 31 = Adolf, Mikołaj, Władysław, Emilia 6, Teofila
 Łuszczyk Marianna  50 = Michał ;
 Łuszczyk Karolina  32 = Adam, Wiktor, Julia, Stefania 9, Maria; Szymeczko Justyna  70
 Łopata (Łopato)  Zofia  50 = Marianna 20
 Łogownik J + Anna 45 = Bolesław, Weronika 18, Stefania
 Bekisz Józef  + Karolina 90
 Suchocka Elżbieta = Bronisław  (2742); Suchocka Emilia  30 = Stanisława, Marianna 5, Helena ( 2958)

77. Wieś Łuszczyki
 Wolejko ( Wołejko) Antonina 80; Żebrowska Marianna 36; Juchniewicz Michał 20; Juchniewicz Adam  + Aniela 45; Nowoszyńska Marianna 70; Nowoszyńska Zofia 80;
 Chuda Marianna 30; Gołąb Anna 80
 Supko F + Anna  = Supko M = Edward, Zygmunt, Witold, Anna, Weronika, Elżbieta 10, Adelina; (Supko A + Krystyna 40 = Jan, Józef, Rozalia 17, Teofila); Supko A + Stefania 40 = Stanisław 11, Helena; (Supko F + Eleonora 30 = Apolinary )
 Cikto J + Wincenty 40 = Wiktor, Zuzanna, Paulina, Emilia, Albina 6, Franciszka
 Babicz J + Anna  = Babicz F + Józefa 25 = Józef; Babicz Stanisława 17
 Babicz M + Katarzyna 35 = Jadwiga, Marianna, Felicjanna, Weronika 6, Sabina; Babicz Jan  +  Wanda 50
 Burdyłowski  (Burdiłowski) A + Kazimiera 50 = Zofia 11; Skipor Michał 11
 Babicz M + Ewa 55 = Babicz J + Michalina 23 = Bronisław; Babicz Bolesław; Babicz Bronisława 18
 Babicz S + Józefa 40 = Józef, Antonina 20; matka – Anastazja
 Babicz S + Marianna 40 = Stanisław, Jan, Franciszek, Piotr, Józefa, Melania 11, Marianna
 Babicz K + Marianna 35 = Kazimierz, Bronisław, Hipolit, Adela 6
 Babicz K + Karolina 50 = Klemens, Emilia, Józefa 17, Stanisława
 Szeptucha M + Justyna 50 = Józef, Mieczysław, Jan; Wolejko ( Wołejko) N + Antonina 35 = Kazimierz, Bronisław, Antonina 11
 Piwcewicz M + Augustyna 70 = Antoni, Edward, Witold; Zdanko Józef 21; Burdyłowski (Burdiłowski) Alojzy 13 ( 2795); Wołujewicz Teofila 20; Babicz Józefa 20( 3016)

78. Wieś Korki
  Samko A = Adolf, Bolesław. Jerzy, Jan 25; Samko Agata  65 = Melania 18. Józefa
 Kisiel A = Kisiel J + Józefa 30 = Monika, Stanisława 4; Samko Michał  + Rozalia 24;
 Kurkul J + Anna 35 = Franciszek, Bolesława, Józefa, Stanisława 7, Wiktoria
 Samko M + Zofia 50 = Antoni, Michał, Marianna 11, Helena
 Kurkul J + Stefania 40 = Bolesław, Alfons, Michał, Michalina 10, Jadwiga
 Kurkul M + Michalina 24 = Bronisław, Weronika 2;
 Grycuk K + Michalina 30 = Jan, Klemens, Helena 9; Grycuk Justyna 50
 Korecka Zofia 60 = Stefania 20
 Korecki M + Antonina 27 = Jadwiga 2
 Kotek A + Aniela 54 = Zofia 18
 Kotek Józef  + Aniela 18 ; matka – Elżbieta ; robotnik – Kurkul Bronisław 16
 Kurkul Karolina  50
 Kurkul J + żona Kurkul Anna = Joanna  23, Kurkul K + Stanisława 23 = Józef;
 Kotek A + Zofia 65 = Marianna 19,
 Wirszyłło S + Michalina 30 = Jan, Wiktoria 9, Stanisława,
 Wirszyłło F + Aniela 45 = Antoni, Józef, Bronisław, Feliks, Ludwika, Marianna 8, Bronisława
 Kurkul A + Julia 24 = Stanisława 1
 Kurkul K + Konstancja 50 = Jan, Michał, Walenty  
 Kurkul J + Justyna 45 = Bronisław, Stefania, Józefa 14, Marianna
 Kurkul J + Wiktoria 20 = Stanisława 1; matka – Petronela
 Kurkul F + Marianna 50 = Stanisław, Elżbieta 19
 Kurkul M + Michalina 30 = Feliks ; córka Aniela, Emilia, Helena, Malwina 5, Gabriela
 Kurkul J + Marianna 28 = Władysław, Józef 11
 Kurkul Justyna  50 = Aniela 18
 Kurkul Rozalia  50 = Helena 20, Marianna
 Kurkul J = Michał 38 , Władysław, Jan
 Kurkul Antoni ; Kurkul Michalina 50 = Franciszek, Antoni, Anna 22, Justyna
 Grycuk A + Krystyna 50 = Michał, Feliks, Rozalia 20, Józefa
 Grycuk J + Elżbieta 55 = Wiktor, Helena 16
 Samko Franciszek 32; matka – Rozalia
 Kurkul Krystyna  50 = Antoni
 Kurkul Wincenty  + Anna 60
 Kurkul A + Magdalena 40 = Michał, Ewa 30
 Kurkul A+ Aniela 40 = Bolesław, Feliks, Stanisław, Albin, Stefania 11
 Kurkul J + Konstancja 48 = Jan, Wincenty, Franciszek, Gabriela 18
 Kurkul A + Elżbieta 40 = Andrzej, Adolf, Michalina, Helena, Stanisława 4, Jadwiga ;
 Grycuk J + Marianna  = Grycuk S + Stefania 28 = Stefania 3, Antonina
 Grycuk A + Anna 50 = Melania, Marianna 10, Salomea; Grycuk Wincenty 50
 Grycuk M + Anna 60 = Elżbieta 20, Malwina
 Januszko Antoni ; Januszko Józef ; Januszko Izabela 40; Januszko Petronela  65
 Januszko Józef ; Januszko Justyna  50; Januszko Julian ; Januszko Izabela 22
 Samko M + Michalina 45 = Józef, Teofila, Marianna, Józefa, Weronika 7, Helena
 Głuchowska Michalina 30 = Józef, Helena, Bronisława, Józefa 7, Malwina
 Samko S + Anna 40 = Jan, Emilia 9
 Głuchowski J + Konstancja 60 = Głuchowski Antoni + Rozalia 30; Głuchowski Wincenty ; Głuchowska Michalina 32; Głuchowska Marianna
 Sergiej F + Marianna 40 = Józef, Stanisław, Hipolit, Zygmunt, Helena 16, Bronisława ; Sergiej:  Antoni  (2900) ;  Melania 15;  Emila 48 ; matka – Sergiej Agata  (3143)

79. Wieś Kurkule (Kurkuły)
 Jakubowicz Izabela  60
 Nowoszyński M + Stefania 28 = Michał, Mikołaj
 Miłosz F = Miłosz B + Jadwiga 30 = Zygmunt, Michał, Helena 1; Miłosz Emilia 26
 Kurkul M + Marianna 46 = Józef, Bernard, Izydor, Wincenty, Michał, Jadwiga, Władysława 5, Marianna; Kurkul Józef ; Kurkul Michał
 Jurgiel A + Michalina 70 = Maciej, Piotr, Aniela 21, Józefa
 Jurgiel Michał  + Anna 20 ; Romejko Anna  40 = Michał, Jarosław, Anna 17
 Jurgiel T + Helena 40 = Michał, Marianna 5; Jurgiel F + Aniela
 Janowicz F = Janowicz A + Melania 33 = Antoni, Feliks
 Kurkul J + Krystyna 60 = Mikołaj, Anna 19
 Kurkul M = Kurkul B + Antonina 20 = Antoni; Melania 16 ; Kurkul Petronela;
 Symonowicz (Szymonowicz) K + Izabela 30 = Hilarion, Adolf, Bronisław
 Kurkul Antonina 24 = Stanisław, Marianna 3
 Symonowicz (Szymonowicz) Izabela 32 = Izydor, Michał, Antoni, Stanisława 1
 Szuszko J + Franciszka 35 = Bronisław, Jarosław, Romuald
 Szuszko M + Anna 28 = Władysław, Michał, Stanisława 6, Bronisława
 Symonowicz (Szymonowicz) J = Adam , Józef 12
 Emilian M = Michał, Franciszek 14
 Emilian Michalina 40 = Walerianna, Bronisława 9; Gryczenas M =córka  Pelagia 25 = Stanisław, Wincenty
 Szczuczko F + Oktawia 28 = Franciszek, Weronika 6, Helena
 Ostrouch M + Magdalena 52 = Michał; Rymszo Michalina 30
 Kopacz F + Ewa 34 = Franciszek, Adolf; Kopacz Michał ; Kopacz Aniela  50 ; Kopacz Krystyna  40 = Józef, Michał, Malwina 19,  Feliks, Adam, Adela
 Nowoszyński A +  Aurelia 23 = Weronika 1; Nowoszyńska Tekla 20;
 Kurkul F + Marianna 30 = Franciszek, Helena 7, Melania; Nowoszyński J + Krystyna 32 = Adolf, Stanisław 7, Jadwiga
 Kurkul J + Emilia 40 = Jan
 Kuniej  Mikołaj  + Aniela 20
 Łopaszyński M + Marianna 40 = Michał, Józef, Nikodem, Konstanty; Kurkul Franciszka
 Jakubowicz M + Elżbieta 55 = Michał, Franciszek, Stefania 21, Stanisława
 Kurkul M + Anna 55 = Jerzy , Jan , Władysław  (2990), Gabriela 17 (3206)

80. Zaścianek Czarna – Łuża (Kałuża)
 Jaksztowicz Józef ; Jaksztowicz Jan ; Jaksztowicz Antoni 39; Speglanin Michalina 25
 Lipiński J + Marianna 60 = Józef
 Panowa Julia  60
 Lipińska Wiktoria  55
 Adamowicz S + Józefa 35 = Helena , Emilia , Zofia, Jadwiga, Stanisława 4, Marianna
 Kosiak J + Karolina 40 = Konstanty, Julian, Jan, Adolf (3001), Anna, Jadwiga 8, Teofila  (3221)

81. Zaścianek Gliniszcze II
 Jadziewicz M + Karolina 70
 Lach J + Michalina 25 = Józef ; matka -  Marianna   ; Lach Michalina 19
 Sielewicz M + Justyna 70 ; Baturo J + Joanna 38 = Zygmunt, Edward, Aleksander, Jan (3010), Gabriela 10, Julia  (3229)

82. Zaścianek Gliniszcze I
 Emilian J  + Emilia 50; Emilian Franciszek ;  Emilian Franciszka 14; Emilian Adela
 Emilian J + Aniela 60 = Antoni, Józef, Michał
 Emilian Marianna  50 = Józef , Marianna 20;
 Emilian S + Adela 45 = Franciszek
 Sielewicz W + Rozalia 45 = Michał , Jadwiga, Stanisława 7, Stefania
 Sielewicz J = Sielewicz F + Teofila 28 = Michał, Marianna, Helena 1, Jadwiga; Sielewicz J + Aniela   = Sielewicz M + Elżbieta 36 = Feliks, Stefania, Melania 12, Tekla; Sielewicz Adela 18
 Emilian M (3028) + Józefa 34; Emilian Weronika ; Emilian Melania 24; Emilian Elżbieta  (3254)

83. Zaścianek Budwieszki
 Bielewicz  M + Agata 45 = Bonifacy, Polikarp, Leon, Stefania 15, Weronika
 Siemaszkiewicz:  Jan;  Anna 35;  Helena; matka – Siemaszkiewicz  Helena  65 ;  Kieżuń Julian 13
 Sielewicz F + Aniela 40 = Franciszek (3036) , Weronika, Melania, Bronisława 2, Malwina  (3265)

84. Zaścianek Niwie
 Sielicki J + Michalina  = Sielicki M + Izabela 25 = Narcyz, Michał, Marianna 1; Sielicka Kazimiera 60
 Sielicki F = Sielicki F + Teofila 25 = Józef, Marianna 4, Konstancja; Sielicki J (3044)+ Aniela 23 = Helena 4; Jaroszewicz Konstancja 20 (3275);

Wieś Nowosiółki Bliskie
(dokończenie miejscowości występującej wcześniej  nr 817-830 )
 Ledak J + Justyna 50 = Konstanty, Salomea, Aniela 14; Ledak J + Ewa 50 = Adela 13;
 Sielewicz M + Marianna 50 = Franciszek, Jan, Teofila 19, Helena
 Ledak M + Rozalia 50 = Adam, Stanisław, Stanisława 16, Aniela
 Gilgiewicz Marianna  = Jan, Emilia 19, Julia
 Ledak Elzbieta 57 = Józef, Franciszek, Julian, Wiktor, Salomea 11
 Moroz (Mróz) J + Franciszka 40 = Marianna 19
 Lubochoński T + Józefata 75 ; Grycuk Michalina 30
 Emilian M + Wiktoria 60 = Franciszek, Paulina 20, Anna
 Morawski W + Emilia 45 = Izydor, Kajetan, Izabela 18, Helena
Morawski Kazimierz  (3066) + Krystyna 47 (3302)

                                                   85.  Zaścianek Kupkowszczyzna  ( Zdj.81)
 Mackiewicz J + Aniela 59 = Adolf , Aniela 20; Kieżuć Marianna 10
 Mackiewicz M = Adolf,Teofila 20; Kieżuć Paulina 13
 Mackiewicz  Mikołaj ; Fiedorowicz (Fedorowicz) J +  Franciszka 30 = Anastazja 3; matka – Agata
 Mackiewicz J + Julia 48 = Malwina 15, Marianna
 Moroz (Mróz) M + Józefa 40 = Kazimierz, Jan, Jadwiga, Emilia, Józef 6, Bernard
 Moroz (Mróz) W + Izabela 45 = Stefan, Franciszek, Adolf , Łukasz, Antoni, Józef, Teofila 13
 Moroz (Mróz) M + Maria 40 = Józef, Julianna 10
 Mackiewicz F + Elżbieta 50 = Adolf, Eliasz (3090), Teofila, Anna 17, Weronika ( 3324)

86. Wieś Małe Stołpieniaty
 Korczakowska Aniela  30 = Michał, Onufry
 Mackiewicz P + Gabriela 33 = Michał, Franciszek, Helena 7, Stanisława
 Sielewicz F + Gabriela 40 = Jan, Andrzej, Albin, Franciszek, Helena 16, Stefania
 Borkowski Jan ; Borkowski Franciszek 16
 Borkowski M+ Helena 40 = Józef, Edward, Adolf, Władysława, Salomea, Stanisława 14, Genowefa
 Mackiewicz P + Magdalena 20 = Jan, Władysław, Marianna 1
 Pomiećko (Polićko) W + Marianna 50 = Adam, Bronisława 1; Mackiewicz Gabriela; Mackiewicz  Marianna 10; Mackiewicz Julian; Mackiewicz Jarosław;
 Mackiewicz W + Helena 30 = Teofila 10 ; matka – Karolina
 Mackiewicz J + Teofila 20 = Sabina 2, Weronika; Mackiewicz Eliasz ; Mackiewicz Julian; Mackiewicz  Michał; Mackiewicz Adela 7; Mackiewicz Agata ; Mackiewicz Petronela 60
 Mackiewicz J + Stefania 28 = Michał,  Jan, Bronisława 1; Mackiewicz Józef
 Mackiewicz S + Helena 50 = Jan, Bolesław, Gabriela , Aniela 9, Emilia
 Mackiewicz P + Marianna 47 = Izydor, Jadwiga, Józefa 15, Weronika ; (Mackiewicz Paweł ( 3129) + Marianna 25) (3361)

87. Wieś Wielkie Stołpieniaty
Mackiewicz J + Joanna 26 = Bronisław ; matka – Marianna
 Mackiewicz A + Emilia 34 = Jan, Michał, Salomea, Helena 4, Konstanty; Moroz (Mróz) Antoni 17
 Moroz (Mróz) J + Kazimiera 45 = Onufry, Helena 16, Franciszka
 Moroz (Mróz) M = Józef , Gabriela 17
 Makarewicz Zygmunt, Makarewicz Maria 19; Mackiewicz Anna
 Mackiewicz S = Mackiewicz J + Stefania 35 = Władysław. Weronika 8; Mackiewicz Izabela 35
 Mieczkowski J + Anna  = Mieczkowski A + Helena 30 = Bronisław, Franciszek, Sabina 1
 Jaskiewicz J + Gabriela 28 = Monika 8, Alfons, Walenty, Władysław; Jaskiewicz Helena 18
 Babicz A + Helena 35 = Józef, Franciszek, Izydor, Felicja 11
 Babicz J + Izabela 30 = Justyn, Romuald, Bernard, Edward, Weronika 1
 Babicz J + Helena 30 = Józef, Emilia 11, Stefania; Babicz Aleksander ; Elżbieta 30
 Jasiul Józef; Jasiul Nikodem; Jasiul Marianna 23; Jasiul Wiktoria  55
 Jasiul M + Maria 50 = Michał, Olimpia, Józefa 8, Sabina
 Jasiul A + Elżbieta 40 = Piotr, Józef, Anna, Bronisława, Adela, Marianna 4, Adelina
 Moroz (Mróz) M + Anna 48 = Michał, Franciszek
 Onufrowicz J + Karolina 40 = Jan, Stefania 18, Stanisława; Onufrowicz W + Anna 30 = Helena 2; Onufrowicz Marianna 35
 Onufrowicz Marcin + Anna 60; Runowicz S + Franciszka 27 = Weronika 12, Helena, Franciszek, Władysław
 Mackiewicz M+ Elżbieta 40 = Józef, Albin
 Klewiado J = Anna 45 = Michał, Józef, Anna 18, Weronika
Michnowicz Stanisław; Michnowicz Teofila 15; Michnowicz Bolesław; Michnowicz Rozalia 60; Subocz Wacław 10
Michnowicz J + Ludwika 50 = Julian; Misiewicz (Misewicz) Franciszka 15; Misiewicz (Misewicz) J + Anna 25 = Józef, Julian, Marianna 2
Mackiewicz S + Karolina 28 = Izydor, Bronisław; Jaskiewicz Malwina 13
Mackiewicz A + Helena 35 = Weronika 10; Mackiewicz Michał ;
Lachowicz A + Aniela 37 = Józef, Franciszek, Adam, Stanisława, Adela 3; Lachowicz J + Józefata
Lachowicz M + Aniela 45 = Franciszek, Helena 20, Stanisława
Mackiewicz F + Helena 40 = Franciszek, Władysław, Jan, Wiktor ,
Mackiewicz Michał ; Mackiewicz Stanisław ; Mackiewicz Agata  60; Drozd Malwina 28 = Helena 3
Michnowicz J + Rozalia 22 = Franciszek , Weronika 1
Mackiewicz Michał ; Mackiewicz Jan; Mackiewicz Marianna 30; Mackiewicz Marianna ;  Szyłak Franciszek 14
Michnowicz J + Emilia 30 = Józef, Helena 7, Adela ; Michnowicz Marianna ;
Michnowicz Maria  25 = Józef , Stefania 2
Mackiewicz J = Mackiewicz F + Stanisława 20 = Michał, Jan (3226); córka Mackiewicz J – Izabela 45 (3450)

88. Miasteczko Świr
Wirszyłło S + Rozalia  = Wirszyłło E + Ludwika 30 = Franciszek, Jadwiga, Weronika 4, Franciszka
Wirszyłło M + Paulina 40 = Michał, Anna, Emilia, Weronika, Maria 3, Walerianna
Sołowiej (Słowik) J + Adela 30 = Józef , Genowefa 7, Wiktoria
Moraczewski Mikołaj  + Katarzyna 70; Jajkow Wincenty 70
Stanul Urszula  50 = Julian, Bolesław, Jan ; Jurewicz Helena 7
Maracz A + Anna 30 = Józef, Adela 3
Łopato Maria 28 = Helena, Stefania 6; Sylmanowicz Krystyna 40; Fedorowicz Hipolit 16
Michnicz M = Emilia , Weronika 8, Józef
Karol Maria  = Emilia 20
Lewicki A + Elzbieta 30 = Zygmunt, Wiktor, Weronika, Stefania, Stanisława 4, Józefa,
Kamieński F + Maria 50 = Bronisław, Aleksander, Marianna 14, Alfons
Pieczatowska Julia  50 = Józef
Busza J + Anna 40 = Justyn , Stanisława, Maria 5, Jadwiga
Kułago F + Anna 67 = Józef
Mełłuń F+ Zofia 28 = Jan , Genowefa 4
Bubiłko Wawrzyniec (Laurenty)  + Krystyna 70
 Andruszkiewicz Stanisław  + Aniela 40
Giringo (Hyryngo) Antonina 50 = Marianna 10
Achranowicz S = Achranowicz J + Malwina 22 = Franciszka 5
Kreusz Jan  + Agnieszka 60 ; Saniuk Szymon 60
Kisiel Maria  50 = Franciszek
Rackiewicz Michał  + Anna 44
Sielewicz J + Krystyna 35 = Józef, Franciszek ; matka – Paulina
Moroz (Mróz) Aniela 45 = Helena 5, Józef ;
 Nieścierowicz Franciszka 67; Juducka Kazimiera 69
Ledak F + Paulina 39 = Melania 18
Karol S + Aniela 62 = Anna 13
Kosteczko J + Tekla 30 = Mieczysław, Helena 10, Wanda
Podmostko J + Emilia 25 = Marianna 1
Podmostko Wincenty 35; Lubochońska Aniela 40 = Michał, Józef, Zofia 7; Lubochońska Paulina 27; Podmostko Justyna ;
 Adamowicz J + Karolina 42 = Józef, Jerzy, Wiktor, Weronika 9
Janowicz Izabela  60
Terez H + Emilia 60 = Stanisława 25
Ustinowicz (Justynowicz) Kazimiera  = Leonard, Marian 22
Moraczewski Maciej + Cecylia 50; Nowoczyńska Domicela 44 = Franciszek, Witold, Pac Marianna 80; Bondarowicz Scholastyka 80; Łoś Magdalena 50
Stanul K + Maria 30 = Władysław , Józef , Justyna 2
Paszuk Anna  40 = Izydor
Malżuk Apolonia  30 = Jerzy , Franciszka 4
Baturo J + Anna 50 =  Baturo J + Felicja 30 = Jan, Edward, Mieczysław, Fabian, Ludomir; Baturo Anna 16
Łuszczyk Jan + Maria 60
Poznysz J + Karolina 30 = Józef, Władysław, Edward, Stanisława, Bronisława 4, Dominik
Emilian Szymon  + Marianna 65; Sucharzewski J + Michalina 50 = Weronika 4
Kosteczko W + Julia 50 = Józef , Jan
Achranowicz K + Zofia 34 = Piotr, Józef, Stanisława, Helena 9, Maria
Radziusz A + Emilia 35 = Bronisław, Maria 9
Miłosz W + Ewa 35 = Wincenty, Helena 9
Nowosielski Michał ; Nowosielski M + Konstancja 37 = Bolesław, Stefania, Maria 7; Wirszyłło Jan 18;  matka – Anna
Nowosielska Anna  35 = Ferdynand, Józefa; Nowosielski Bolesław
Jurgiel F + Prakseda 40 = Feliks, Helena 14, Monika
Kamieniecki J + Kazimiera 25 = Jan, Jadwiga 3
Jurgiel A + Rozalia 50 = Longina 10,
Łuksza Helena  33 = Donat, Apolinary, Anna 10, Olimpia
Lachowicz M + Rozalia 50 = Michał, Tomasz; Rozdziewicz Maria  50 = Sabina 12
Łuksza M + Helena 40 = Jadwiga , Helena, Emilia, Melania 11, Weronika
Łuksza J + Anna 25 = Piotr ; Łuksza Konstanty
Łuksza W + Krystyna 25 = Jan , Feliks , Joanna 1; Łukszo Rozalia
Smoleński W + Agata 52 = Wincenty, Weronika 7
Kumiszczo J + Paulina 26 = Franciszek, Maria, Stanisława, Weronika, Jadwiga 5, Emilia ,
Sakowicz M + Salomea 35  = Salomea 2,
Bujczyk Karolina  40 = Konstanty
Szyringo Antonina  40 = Bolesław , Anna 16
Oszakiewicz (Oszaniewicz) J + Weronika 30 = Ludomir, Zygmunt, Irena 3, Leodonia
Rakowicz Rozalia  50 = Władysław
Jurgiel I + Stefania 38 = Izydor, Stefania 10, Bronisława
Wiesztort Michał  + Aniela 60
Kumiszczo G = Kumiszczo M + Maria 30 = Józef , Helena 1; Kumiszczo Salomea 20; Kumiszczo Maria, Malbruk Justyn 11.
Łuksza M + Helena 30 = Kazimierz, Emilia 7, Jadwiga; Łuksza Mikołaj  
Kumiszczo W + Anna 50 = Michał
Jurgiel Aniela  = Jurgiel J + Maria 30; Jurgiel Franciszek
Pietrowski (Piotrowski) A = Antoni , Romuald, Zuzanna 13
Podmostko Jerzy  + Stefania 47
Nowosielska Krystyna  ; wnuczka – Bronisława 16
Nowosielski J + Monika 60 = Ferdynand , Emilia 22
Smoleńska Krystyna 70
Tranczek Cecylia 35 = Franciszek, Stanisława, Antonina 5; Kołypajło Bolesław 36, Martyszewski Aleksander 38, Wojciechowicz Emilia 18
Reszetin Teresa  72
Archanowicz Jan  39
Pietrowski (Piotrowski) M + Karolina 55 = Paulina 14
Michnowicz Adam  + Kazimiera 60
Baturo Maria  = Julia 35
Paszkiewicz P + Emilia 46 = Donat ; Paszkiewicz Eliasz 70
Baturo Elżbieta  56 = Jan
Kosteczko F + Józefa 35 = Jan, Franciszek, Malwina , Helena , Stefania, Maria 5, Franciszek
Kosteczko J + Marianna 30 = Jan, Józef, Alfons
Fedorowicz Onufry ; Fedorowicz Anna 39 = Andrzej , Wincenty , Stefania 1
Morgiewicz J + Anna 44 = Wincentyna, Bronisława 4, Weronika
Mończak W + Wincentyna 26 =  Jan,  Antoni, Stanisława 7
Kowiako Wincenty + Agata 57;
Jurgiel Michał  70; Bajko Teofila 40 ; Charewicz Anna 51 ; Bajko Jan 15
Krutkiewicz (Krótkiewicz) K + Olimpia 32 = Piotr, Kazimierz , Paulina 7
Markuń J + Michalina 33 = Jan, Michał, Konstanty, Antoni, Jadwiga 3
Morgiewicz F + Stanisława 35 = Władysław, Czesław, Augustyn, Paweł, Leonard, Antonina 12, Helena ; Korecka Izabela 37
Sawicki K + Julia 38 = Aleksander, Stanisław, Kazimierz, Emilia 3, Leokadia
Nakownicki Kazimierz  + Marianna 34
Wipcuń S + Julia 40 = Stanisław , Maria, Tekla , Helena 7, Jadwiga
Bujnicki Kazimierz 70
Szczuczko Rozalia  = Marianna 40 = Antoni
Jadziewicz Konstanty  + Tekla 35; Buka I = Maria 30 = Władysław, Michał , Marianna 3
Juchniewicz A + Jadwiga 35 = Jan, Paweł, Zofia 14, Helena
Browko I + Aniela 30 = Helena 1; siostrzeniec  - Siwicki Józef  9
Konczanin Ludwik 61; Konczanin Izabela  81; Kieżelis Marianna 52, służąca – Lachowicz Józefa 17
Sergiej J + Rozalia 36 = Jan, Adolf, Aleksander, Kazimierz, Józef
Baranowska Karolina  = Konstancja 38; Markowski Jerzy  (3440) + Helena 39 (3684)

89. Zaścianek Strapieliszki
Bielewicz K + Marianna 25 = Franciszek , Jan , Jadwiga 6
Bielewicz M + Stefania 35 = Michał, Adolf, Weronika , Emilia, Olimpia 7, Apolonia;  Bielewicz Teresa
Kosteczko T + Anna 40 = Weronika 12
Kosteczko M + Barbara 36 = Józef , Paulina, Teofila, Helena, Marianna 5, Stanisława; matka – Ewa
Emilian J + Elżbieta 40 = Józef, Zygmunt  (3452), Elzbieta 14, Stanisława ; Emilian Anna  (3705)

90. Zaścianek Kupszczyzna
Seweryn Anna  50 = Eliasz, Michał, Franciszek, Bronisław (3456) , Melania 18, Anna
Seweryn Marianna  35 = Paulina 12; Seweryn Anna 30 (3711)

91. Zaścianek Dudniki
 Sucharzewski Michał ; Sucharzewska Tekla; Sucharzewska Klementyna 16; Sucharzewska Rozalia  60
Sucharzewski J = Helena 32 = Józef  (3459), Zuzanna 3; Sucharzewska Aniela  40 (3717)

92. Wieś Chaciłki
Paszuk K = Paszuk J + Anna 40 = Franciszek, Michał, Helena, Jadwiga, Marianna 5, Weronika; Paszuk Julia 20
 Salenik Jan  + Ewa 60
Salenik Aniela  = Teofila , Marianna 14
Salenik J + Paulina 30 = Paweł, Feliks, Bronisława 13
Salenik Michał  + Petronela 50
Salenik T + Aniela 50 = Julian, Melania, Stanisława 16, Weronika
Supko J + Józefa 32 = Antoni, Wiktor, Zygmunt, Franciszek
Supko J + Paulina 35 = Marianna, Rozalia, Helena, Anastazja, Malwina 7, Teofila
Sucharzewski A + Michalina 37 = Leonard, Helena, Stanisława 12, Jadwiga
Bielewicz T + Julia  = Bielewicz M + Wiktoria 27 = Helena 8, Józef, Wiktor; Bielewicz: Julian ;  Malwina 30;  Anna .
Supko M + Helena 30 = Franciszek, Jadwiga, Maria, Weronika 9; Supko E + Kazimiera 25 = Malwina 1; Supko Krystyna
Paszuk F + Helena 28 = Adolf ; Paszuk Mikołaj ; Paszuk Paulina
Ciunowicz M + Anna 45 = Michał, Melania 17
Ciunowicz F + Marianna 40 = Bolesław, Stefania, Jadwiga 9, Weronika
Ciunowicz Konstancja 25 = Zygmunt, Wiktor, Helena 7, Marianna
Supko T + Wiktoria 50 = Paulina 19
Giedrojć Józef  + Maria 40
Bielewicz A + Emilia 23 = Adolf, Emilia 2; Gonczar Emilia 10; Charaszej  Władysław 15
Paszuk F + Ewa 40 = Jan , Michał
Bielewicz Marianna 45 = Wiktor , Helena 17
Bielewicz Michał  + Teofila 35 ; Łukaszewicz Gabriela 13; Gonczar Antoni 24
Paszuk Anna  80
Supko M + Aniela 50 = Jan
Saniuk T + Aniela 60 = Zygmunt, Józef, Feliks; Bielewicz Stefania  30 = Franciszek
Saniuk J + Rozalia  = Saniuk J + Emilia 28 = Michał , Helena , Jadwiga 4; Saniuk Feliks ; Saniuk Maria 10; Subocz Tekla 16; Radziusz Wiktor 21
Pac Domicela  50 = Jan
Pac P + Magdalena  = Pac F + Wincenty 22 = Stanisława , Helena 1
Salenik S + Krystyna 50 = Justyn, Feliks, Stefania 20, Walerianna
Salenik Antonina  50 = Mikołaj, Maria 22, Emilia
Salenik W = Salenik J + Anna  30 = Józef, Teofila, Helena, Melania, Stanisława 10; Salenik F + Anna 28 = Michał , Bronisław
Mituniewicz F + Józefa 30 = Michał , Franciszek , Stefan , Józef ; Mituniewicz Anna
Radziusz F + Kazimiera 27 = Michał, Franciszek ; Wojniłko Anna 10
Bielewicz J = Bielewicz W + Rozalia 26 = Franciszek ; Bielewicz Rozalia 20; Salenik Józef 15
Salenik J + Izabela 30 = Michał, Franciszek, Marianna, Stanisława 8, Jadwiga
Salenik M = Franciszka 28 = Józef, Franciszek, Felicja 10, Teofila ; Salenik Marianna ;
Korowacki M + Aniela 50 = Aniela 9
Paszuk W (3552) + Rozalia 70 = Emilia 33 (3824)

93. Służba kościelna

organista – Czepulonis Maciej 27; Czyż Jadwiga – siostrzenica (?); zakrystianin – Misiuk E + Helena 26 = Teofila 3; dzwonnik – Toletyko M + Helena 43 = Józef (3556) , Melania 17( w Petersburgu ?), Anna 15, Stefania (3831)

Zgodne. Miasto Świr 1909 , czerwiec 18 dzień
Proboszcz Świrskiego Kościoła Parafialnego i Dziekan Świrski ksiądz K. Wo…(podpis nieczytelny) ( Pieczęć Kościoła Parafialnego)
---------------------------------------------------
Listę przepisali Henryk Wirszyłło i Maria Gonta. 2007.
----------------------------------------------------


Spis rzemieślników z Żar i okolic z 1866 r.

-Acher; NN; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Adlow; G; Uhrmacher;
Triebel; Sorau; 1866
-Alex; Th.; Uhrmacher;
Sorau; Sorau; 1866
-Altmann; NN; Conditor;
Sorau; Sorau; 1866
-Arends; R.; Apotheker;
Christianstadt; Sorau; 1866
-Auerbach; A.; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Badt; NN; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Balcke; Hermann; Colonialwaren;
Christianstadt; Sorau; 1866
-Bartsch; NN; Färber;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Bäthig; NN; Kurzwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Baumann; NN; Fa. 'Haussding und Baumann',
Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Below; J.; Conditor;
Sorau; Sorau; 1866
-Berthold; H. B.; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Bethke; D.; Wollspinnerei [Betriebsstätte
in Neuhammer-Mühle];
Sorau; Sorau; 1866
-Beyer; G.; Maurermeister;
Sorau; Sorau; 1866
-Blank; W.; Färber;
Sorau; Sorau; 1866
-Blase; Hermann; Apotheke und Materialwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Blau; NN; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Boege; J.; Kürschner;
Sorau; Sorau; 1866
-Böhmer; Ad.; Colonialwaren;
Triebel; Sorau; 1866
-Brade; NN; Fa. 'Noak und Brade', Spinnerei,
Oel- und Mahlmühle;
Groß Särchen; Sorau; 1866
-Brömmer; R.; Färber;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Bucht; NN; Bierbrauerei;
Triebel; Sorau; 1866
-Buchwald; C. G.; Weißgerber;
Sorau; Sorau; 1866
-Büttner; Rudolf; Wachslichterfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Casper; K.; Manufakturwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Clement; NN; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Clott; J.; Colonial- und Kurzwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Conrad; C.; Witwe, Colonialwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Conradi; (Wwe.); Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Conradi; NN; Kurzwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Curtius; F. O.; Apotheker;
Sorau; Sorau; 1866
-Dause; NN; Gasthof 'Sonne';
Sorau; Sorau; 1866
-Deckert; H.; Seifenfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Dietrich; E.; Tabak- und Cigarrenfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Döring; L.; Lederhandlung;
Gassen; Sorau; 1866
-Dunkel; C,; Seiler;
Gassen; Sorau; 1866
-Dunkel; Ed.; Colonialwaren;
Triebel; Sorau; 1866
-Dunkel; W.; Seiler;
Triebel; Sorau; 1866
-Eckarth; Carl; Colonialwaren und Wein;
Sorau; Sorau; 1866
-Ehrlich; P. S.; Leinwandfabrikation und Färberei;
Sorau; Sorau; 1866
-Eichner; C. F.; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Eichner; C. F.; Weinhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Fechner; E.; Destillation;
Sorau; Sorau; 1866
-Fechner; G.; Färber;
Triebel; Sorau; 1866
-Federhart; NN; Glashandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Fink; NN; Färber;
Sorau; Sorau; 1866
-Fränkel; NN; Buchdrucker;
Sorau; Sorau; 1866
-Frenzel; J. G.; Leinwandfabrikation und Färberei;
Sorau; Sorau; 1866
-Freytag; A.; Maurermeister;
Sorau; Sorau; 1866
-Friedland; F.; Tapezierer;
Sorau; Sorau; 1866
-Fröhlich; Carl; Colonial- und Kurzwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Fromm; H.; Kürschner;
Sorau; Sorau; 1866
-Frost; E.; Seiler;
Gassen; Sorau; 1866
-Gebhardt; NN; Fa. 'Gebhardt und Wirth', Tuchfabrikation;
Frauenmühle bei Sorau; Sorau; 1866
-Gebhardt; NN; Fa. 'Wirth und Gebhardt', Tuchfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Gehrich; NN; Sattler;
Sorau; Sorau; 1866
-Gericke; C. L.; Colonialwaren und Eisen;
Sorau; Sorau; 1866
-Gericke; R.; Tabak- und Cigarrenfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Gerstmeyer; C.; Wein- und Colonialwarenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Gewitzke; NN; Fa. 'Gewitzke und Hahn', Tuchfabrikation;
Gassen; Sorau; 1866
-Girke; Fr.; Leinwandfabrikation;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Girke; H.; Leinwandfabrikation;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Girke; W.; Leinwandfabrikation;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Görmar; NN; Instrumentenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Görtz; H.; Zinngießer;
Sorau; Sorau; 1866
-Gottwald; H.; Kürschner;
Triebel; Sorau; 1866
-Gräfe; W.; Messerschmied;
Sorau; Sorau; 1866
-Gross; G.; Colonialwaren;
Triebel; Sorau; 1866
-Grunwald; E.; Uhrmacher;
Sorau; Sorau; 1866
-Gruppe; NN; Bierbrauerei;
Sorau; Sorau; 1866
-Gürtler; Fr.; Seifenfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Gürtler; G.; Gasthof 'weißes Roß';
Christianstadt; Sorau; 1866
-Gürtler; NN; Manufakturwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Haar; NN; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Hahn; NN; Fa. 'Gewitzke und Hahn', Tuchfabrikation;
Gassen; Sorau; 1866
-Hampel; M.; Färber;
Gassen; Sorau; 1866
-Hänsch; W.; Seifenfabrikation;
Triebel; Sorau; 1866
-Hänsel; F.; Spinnerei;
Marsdorf; Sorau; 1866
-Hänselt; C. A.; Färber;
Sorau; Sorau; 1866
-Hänselt; E.; Färber;
Sorau; Sorau; 1866
-Hänselt; G.; Galanteriewaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Hantke; NN; Sattler;
Sorau; Sorau; 1866
-Harmuth; G.; Seifenfabrikation;
Triebel; Sorau; 1866
-Hässner; Emil; Essig-, Essigsprit- und Rumfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Hauseding; NN; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Haussding; NN; Fa. 'Haussding und Baumann',
Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Heinrich; F. L.; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Heinrich; (Wwe.); Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Heinrich; F.; Buchbinder;
Sorau; Sorau; 1866
-Heinze; F. A.; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Heinze; C.; Lederfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Heinze; E.; Kupferschmied;
Sorau; Sorau; 1866
-Heinze; Ernst; Maschinenfabrik und Eisengießerei;
Sorau; Sorau; 1866
-Heinze; H.; Lederfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Henkel; NN; Buchbinder;
Sorau; Sorau; 1866
-Henschel; NN; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Hensel; H.; Leinwandfabrikation;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Hentschel; Fr.; Wollspinnerei;
Marsdorf; Sorau; 1866
-Hermann; H.; Manufakturwaren;
Christianstadt; Sorau; 1866
-Herrmann; E.; Maschinenfabrik und Eisengießerei;
Sorau; Sorau; 1866
-Herrmann; Ernst; Bleicherei;
Sorau; Sorau; 1866
-Herzfeldt; NN; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Hildebrand; NN; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Hiltmann; G. A.; Colonialwaren;
Triebel; Sorau; 1866
-Hofer; NN; Hotelier;
Sorau; Sorau; 1866
-Hoffmann; August; Leinwandfabrikation;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Hoffmann; Edmund; Tuchfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Hoffmann; Ferdinand; Seiler;
Sorau; Sorau; 1866
-Hoffmann; Gottfried; Seiler;
Sorau; Sorau; 1866
-Hoffmann; Tr.; Seiler;
Sorau; Sorau; 1866
-Hoffmeister; Louis; Porzellan-, Steingut- und
Glashandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Hofmann; Joh.; Kürschner;
Sorau; Sorau; 1866
-Hoillger; E.; Gasthof 'Schwarzer Adler';
Triebel; Sorau; 1866
-Hopffe; NN; Conditor;
Sorau; Sorau; 1866
-Horn; NN; Färber; Linderode; Sorau; 1866
-Hufstedt; NN; Färber; Seifersdorf; Sorau; 1866
-Hülse; NN; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Jachmann; (Gebrüder); Galanteriewaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Jachmann; (Gebrüder); Papierhandlung, Galanteriewaren
und Dintenfabrikation (??);
Sorau; Sorau; 1866
-Jacob; E.; Glashandlung;
Gassen; Sorau; 1866
-Kade; NN; Bankgeschäfte;
Sorau; Sorau; 1866
-Kade; NN; Galanteriewaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Kade; NN; Pappen- und Preßspänefabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Kaplan; NN; Fa. 'Kaplan und Lehmann',
Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Karenz; NN; Samenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Kästner; C.; Uhrmacher;
Sorau; Sorau; 1866
-Kästner; NN; Kurzwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Kaumann; E.; Sattler;
Sorau; Sorau; 1866
-Keller; E.; Kürschner;
Triebel; Sorau; 1866
-Kettner; G.; Colonialwaren;
Christianstadt; Sorau; 1866
-Ketzler; C.; Kürschner;
Triebel; Sorau; 1866
-Klingmüller; O.; Buchhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Kluge; G.; Spedition;
Sorau; Sorau; 1866
-Kluge; C.; Leindwandfabrikation und Lederhandel;
Sorau; Sorau; 1866
-Knopf; Moriz; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Knothe; Fr.; Colonialwaren;
Christianstadt; Sorau; 1866
-Krause; C.A.; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Krause; E.; Färber;
Sorau; Sorau; 1866
-Kriebel; R.; Färber;
Gassen; Sorau; 1866
-Kühn; A.; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Kühn; A.; Seifenfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Kühn; R.; Buchbinder;
Sorau; Sorau; 1866
-Kühn; Wilhelm; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Kühn.; O.; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Kunz; C. H.; Tabak- und Cigarrenfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Kutzert; Tr.; Manufaktur- und Modewaren;
Triebel; Sorau; 1866
-Lachmann; Carl; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Leder; E.; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Lehmann; C.; Drechsler;
Triebel; Sorau; 1866
-Lehmann; F.; Hutmacher;
Sorau; Sorau; 1866
-Lehmann; L.; Maurermeister;
Triebel; Sorau; 1866
-Lehmann; NN; Fa. 'Kaplan und Lehmann',
Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Lehmann; W.; Landproduktenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Leonhard; C.; Eisenwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Leutloff; C. E.; Glashandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Levy; Callmann; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Lindner; H.; Wollspinnerei;
Kupfermühle; Sorau; 1866
-Lochmann; NN; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Löhsen; A.; Leinwandfabrikation;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Löwecke; NN; Kurzwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Magister; NN; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Marowski; G. A.; Uhrmacher;
Sorau; Sorau; 1866
-Martin; F. A.; Mechanische Weberei;
Sorau; Sorau; 1866
-Mattern; NN; Rechtsanwalt;
Sorau; Sorau; 1866
-Matthias; A.; Glashandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Mentzel; E.; Lederhandlung;
Christianstadt; Sorau; 1866
-Merklein; Th.; Goldarbeiter;
Sorau; Sorau; 1866
-Michaelis; H.; Sattler;
Triebel; Sorau; 1866
-Morgenstein; NN; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Moser; C.; Tuchfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Moser; W.; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Moser; W.; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Müller; E. A.; Eisen- und Eisenwarenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Müller; E.; Colonialwaren und Samen;
Sorau; Sorau; 1866
-Müller; E.; Samenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Müller; G.; Leinwandfabrikation;
Droskau; Sorau; 1866
-Nachmann; G.; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Nacht; J. G.; Leinwandfabrikation;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Neumann; A. F.; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Neumann; Julius; Färber;
Sorau; Sorau; 1866
-Nicolai; Fr.; Apotheker;
Triebel; Sorau; 1866
-Noack; NN; Gasthof 'Goldener Stern';
Gassen; Sorau; 1866
-Noak; NN; Fa. 'Noak und Brade', Spinnerei,
Oel- und Mahlmühle;
Groß Särchen; Sorau; 1866
-Obiger; F.; Apotheker;
Sorau; Sorau; 1866
-Oehme; NN; junior, Sattler;
Sorau; Sorau; 1866
-Offermann; F. A.; Tuchfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Pannewitz; C.; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Pätzold; C. A.; Bankgeschäfte;
Sorau; Sorau; 1866
-Pauert; F. D.; Buchdrucker;
Sorau; Sorau; 1866
-Pierrigs; (Wwe.); Weißgerberei;
Sorau; Sorau; 1866
-Piersig; E.; Lederfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Pittius; M.; Buchbinder;
Sorau; Sorau; 1866
-Plischke; Josef; Posamentierer;
Sorau; Sorau; 1866
-Polt; Heinrich; Sattler;
Triebel; Sorau; 1866
-Preuss; August; Spedition;
Sorau; Sorau; 1866
-Pusch; C.; Conditor;
Sorau; Sorau; 1866
-Quilitz; NN; Fa. 'Warmbrunn, Quilitz & Co.', Fabrik
Gläser;
Jämlitz; Sorau; 1866
-Rädsch; F. W.; Colonialwaren und Spedition;
Sorau; Sorau; 1866
-Rädsch; F. W.; Landproduktenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Rädsch; F. W.; Spedition;
Sorau; Sorau; 1866
-Rädsch; August; Colonialwaren und Eisen;
Sorau; Sorau; 1866
-Rasch; A.; Hutmacher;
Triebel; Sorau; 1866
-Rauer; G.; Klempner;
Sorau; Sorau; 1866
-Rauer; J.; Klempner;
Sorau; Sorau; 1866
-Rehe; NN; Sattler;
Sorau; Sorau; 1866
-Reiss; NN; Manufakturwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Richter; A. F.; Klempner;
Sorau; Sorau; 1866
-Richter; (Wwe.); Goldarbeiterin;
Sorau; Sorau; 1866
-Richter; A.; Kurzwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Richter; C.; Kurzwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Richter; E.; Klempner;
Sorau; Sorau; 1866
-Richter; F.; Seifenfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Rüdiger; A.; Seifenfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Rudolph; H.; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Sagatz; H.; Kupferschmied;
Sorau; Sorau; 1866
-Sauer; C. H.; Uhrmacher;
Sorau; Sorau; 1866
-Sauermann; C.; Garn-, Chemikalien- und Tabakhandel,
Discontogeschäft;
Sorau; Sorau; 1866
-Schade; A.; Klempner;
Sorau; Sorau; 1866
-Schade; R; Goldarbeiter;
Sorau; Sorau; 1866
-Schade; Tr.; Klempner;
Sorau; Sorau; 1866
-Schlapp; F. W.; Tabak- und Cigarrenfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Schmidt; C. A.; Colonialwaren;
chmidt; A.; Färber;
Sorau; Sorau; 1866
-Schmidt; A.; Gasthof 'Grüner Baum';
Triebel; Sorau; 1866
-Schmidt; F.; Samenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Schmidt; Fr.; Bankgeschäfte;
Sorau; Sorau; 1866
-Schmidt; Julius; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Schneider; C. G.; Kürschner;
Sorau; Sorau; 1866
-Schneider; (Wwe.); Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Schneider; NN; Lederfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Scholz; W.; Samenhandel und Kunstgärtnerei;
Sorau; Sorau; 1866
-Schölzke; F.; Eisen- und Eisenwarenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Schölzke; NN; Witwe des Robert Schölzke, Galanteriewaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Schönian; A. E.; Colonialwaren;
Triebel; Sorau; 1866
-Schreiber; B.; Colonial- und Kurzwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Schubert; NN; Messerschmied;
Sorau; Sorau; 1866
-Schulz; E. A.; Eisen- und Eisenwarenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Schulz; G.; Rohproduktenhandel;
Sorau; Sorau; 1866
-Schulz; G.; Färber;
Triebel; Sorau; 1866
-Schulz; NN; Lederhandlung;
Gassen; Sorau; 1866
-Schulz; NN; Schönfärber;
Marsdorf; Sorau; 1866
-Schulz; W.; Baumwollwirkerei;
Triebel; Sorau; 1866
-Schulze; G.; Leinwandfabrikation;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Schumann; NN; Tuchfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Schuster; C. F.; Drechsler;
Sorau; Sorau; 1866
-Schütze; E.; Kürschner;
Sorau; Sorau; 1866
-Schütze; NN; Kurzwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Seeling; F. W.; Leinwandfabrikation und Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Seidel; H.; Colonialwaren;
Triebel; Sorau; 1866
-Seiler; (Wwe.); Uhrmachergeschäft;
Gassen; Sorau; 1866
-Seiler; Gustav; Uhrmacher;
Gassen; Sorau; 1866
-Seipke; H.; Colonial- und Kurzwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Sellge; F. W.; Färber;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Sommer; C.; Glashandlung;
Gassen; Sorau; 1866
-Sommer; NN; Conditor;
Sorau; Sorau; 1866
-Splittgerber; H.; Droguen- und Farbenhandel;
Sorau; Sorau; 1866
-Stantke; E.; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Starke; E.; Colonial- und Kurzwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Steinchen; NN; Manufakturwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Stenke; NN; Colonial- und Kurzwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Stiller; NN; Leinwandfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
Strücker; NN; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Teichert; F. W.; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Thiele; E.; Colonialwaren;
Sorau; Sorau; 1866
-Thum; E. A.; Sattler;
Sorau; Sorau; 1866
-Tilch; C.; Hutmacher;
Sorau; Sorau; 1866
-Tschachmann; M; Weißgerber;
Sorau; Sorau; 1866
-Tzischke; J. T.; Knopffabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Uhse; E.; Tuchfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Unverricht; NN; Rechtsanwalt;
Sorau; Sorau; 1866
-Wacke; NN; Sattler;
Sorau; Sorau; 1866
-Walter; A.; Lohgerber;
Gassen; Sorau; 1866
-Walter; NN; Maurermeister;
Sorau; Sorau; 1866
-Walter; R.; Lohgerber;
Gassen; Sorau; 1866
-Warmbrunn; NN; Fa. 'Warmbrunn, Quilitz & Co.',
Fabrik chemischer, physikalischer und
pharmaceutischer Gläser;
Jämlitz; Sorau; 1866
-Wassermann; R.; Manufaktur- und Modewaren;
Triebel; Sorau; 1866
-Weichert; Hermann; Colonial- und Kurzwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Weinert; C.; Eisen- und Eisenwarenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Weinert; Fr.; Landproduktenhandlung;
Sorau; Sorau; 1866
-Welt; R.; Gasthof 'Stern';
Sorau; Sorau; 1866
-Wenzel; NN; Rechtsanwalt;
Sorau; Sorau; 1866
-Werner; R.; Buchbinder;
Sorau; Sorau; 1866
-Wetzke; L.; Seifenfabrikation;
Gassen; Sorau; 1866
-Wetzke; Wilhelm; Colonial- und Kurzwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Wiesner; E. H. W.; Kürschner;
Sorau; Sorau; 1866
-Wiesner; F.; Kürschner;
Sorau; Sorau; 1866
-Winkler; NN; Bierbrauerei;
Triebel; Sorau; 1866
-Wirth; NN; Fa. 'Gebhardt und Wirth', Tuchfabrikation;
Frauenmühle bei Sorau; Sorau; 1866
-Wirth; NN; Fa. 'Wirth und Gebhardt', Tuchfabrikation;
Sorau; Sorau; 1866
-Wolfram; NN; Leinwandfabrikation;
Kunzendorf; Sorau; 1866
-Wollstein; S.; Manufakturwaren;
Gassen; Sorau; 1866
-Zehe; C.; Gutsbesitzer und Branntweinbrenner;
Sorau; Sorau; 1866
-Zibelius; NN; Sattler;
Gassen; Sorau; 1866




 
  Stronę odwiedziło 240041 odwiedzającyosób  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=
Create your own banner at mybannermaker.com!